Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel 19 Mayıs 2020

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Nail Gün’ün 19 Mayıs Mesajı

Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İstanbul İl Başkanı Nail Gün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Gün Mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Dünya Tarihi’nin en Şerefli, en Kahraman milleti olan TÜRK MİLLETİ, ezelden beri Hürriyeti ve Bağımsızlığı sembol olarak görmüş ve hiçbir zaman başka milletlerin himayesi altında yaşamayı kabul etmemiştir. Ya İstiklal ya Ölüm haykırışı bu iradenin nişanesidir. Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz dava arkadaşlarının böyle bir dönemde Şanlı Türk tarihinden ve şerefli milletimizden aldıkları güçle Samsun’da bağımsızlık ateşini yaktıkları o değerli ve maneviyatı yüksek günün üzerinden 101 yıl geçmiştir. Geçen 101 yılda; 19 Mayıs 1919 öneminden ve değerlerinden hiçbir şey kaybetmemiş, aksine zor günlerde TÜRK’ün hürriyet ve bağımsızlık aşkının sarsılmaz imanının kalesi olarak milletimize daima güç vermiştir.

Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerimizin ve milletimizin, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, İstiklal Savaşı şehitlerimiz başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanıp Cumhuriyet’i kuran kahramanlarımızı, sevgiyle, saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum.”

Yorumlar

Tasarım | Enba