Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Temmuz 2017

Altunay, Davayı Takip Etti

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi esnasında Kartal Köprüsü ve Samandıra gişelerini kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin 30’u tutuklu 117 askerin yargılandığı davanın ilk duruşması görülmeye başladı.
Altunay, Davayı Takip Etti
Ali Baba Halı Yıkama

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi esnasında Kartal Köprüsü ve Samandıra gişelerini kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin 30’u tutuklu 117 askerin yargılandığı davanın ilk duruşması görülmeye başladı. AK Partili yöneticiler, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’da duruşmayı takip etmek üzere Silivri’ye geldi.
DEXlQYwWAAAkhYI
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında, Kartal Köprüsü ve Samandıra gişelerinin kontrol altına alınmaya çalışılması ve bu sırada 11 kişinin yaralanmasına ilişkin 30’u tutuklu 117 askerle ilgili davanın ilk duruşması görülmeye başladı. İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki binada görülen duruşma AK Partili yöneticiler tarafından da izlendi.
DEXlQYyWAAAdLz9
Duruşmaya verilen arada gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, 15 Temmuz’un yıl dönümünde böyle bir duruşmaya tanıklık ettiklerini belirterek, “Şunu net olarak görüyoruz. Hiç kimse darbeci değil hepsi darbe karşıtı oluverdiler hemen, millete o darbeyi yapan kimlerdi o zaman, bu işgal girişiminde bulunanlar kimdi. Hepsi hesap verecekler dendi, bugün hesap veriyorlar. Çok şükür 250 şehidimizin 2 Bin 200 gazimizin kahraman milletimizin bugün hakları soruluyor, alınıyor. İnşallah onların kanları yerde kalmayacak, bu hesap mutlaka sorulacak,istiyor ve temenni ediyoruz ki adalet yerini bulsun,gereken cezaları da bulsunlar.Bir daha böyle bir şeyi hayallerinden bile geçirmeyi cesaret edemesinler.Biz adaletimize güveniyoruz,yargımıza güveniyoruz.En ağır şekilde cezalandırılacaklarına inanıyoruz” dedi.

Tasarım | Enba