Eminhaber.Org
Ana Sayfa ÖZEL HABER 29 Eylül 2013

Altunay Edirne'ye Aday Olsun mu?

2009 yılında Sultangazi’nin kurucu Belediye Başkanı olarak göreve seçilen Cahit Altunay geride kalan 4,5 yıllık süre içerisinde birçok başarılı çalışmaya imza atmış Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödül almıştı. İlçede yapılan çalışmalarla gündeme gelen Başkan Altunay 2014 yerel seçimlerinde yeniden Sultangazi’ye talip olduğunu daha önce yapmış olduğu açıklamalarda dile getirmişti.

Ancak Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 7 Yıldızlı Kapalı Pazar alanı olarak bilinen Sultançiftliği Mahallesi Hizmet Tesisleri açılışında yaptığı gaf kafalarda soru işareti bıraktı. Müezzinoğlu konuşmasında Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın ilçede yapmış olduğu çalışmaları överken memleketi Edirne’de halkın Altunay'ı Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini söyledi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Keşan’da Belediye Başkanımız Cahit Altunay Sultangazi’de yapmış olduğu çalışmalarla takdir ediliyor. Bugün sizlere Keşan'dan selam getirdim. Keşanlılar  hemşerileri Cahit Altunay’ı çok iyi tanıyorlar. Ve kendisini Edirne'de Belediye Başkanı olarak görmek istiyorlar”  dedi.

Bakan Müezzinoğlu konuşmasının sonunda ise Sultangazililere seslenerek, “Cahit Başkanı Edirne'de Belediye başkanı olması için sizlerden izin istiyorum. İzin veriyor musunuz?” sorusuna açılışa katılan Sultangazililer “Hayır” cevabını verdiler.

2014 yerel seçimlerine 6 ay kala Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun bu gafı kafalarda soru işareti bırakırken, Başkan Altunay'a yakın isimler Müezzinoğlu'nun iyi niyetli bir gafta bulunduklarını söylediler.

Belediye Başkanı Cahit Altunay'ın 4,5 yılda ilçede büyük bir değişime imza attığını ifade eden Ak Partili bir ilçe yöneticisi ise Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun Başkan Altunay'ı överken Edirne'nin hak ettiği hizmeti alamadığından dolayı bu açıklamayı yaptığını söyledi. Ak Partili yönetici Belediye Başkanı Cahit Altunay'ı çalışmalarından dolayı öven Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun gafının farklı yöne çekilmemesi gerektiğini belirtti. 

Yorumlar

Tasarım | Enba