Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 11 Ocak 2016

Heyecanım düştüğü an burada durmam

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bölgede görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen organizasyonda konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, basın mensuplarının gazeteciler gününü kutladı. Sultangazi Belediyesi’nin hizmetlerine de değinen Başkan Altunay, “Eğer bir hedefiniz ve idealiniz yoksa, hayalleriniz bu ilçe ile ilgili oluşmamışsa burada olmamızın bir anlamı yok. Buraya işimizi, gücümüzü, her şeyimizi bırakarak geldik. Ya burada başarılı olacağız ya da bu bayrağı başarılı olacak birine devredeceğiz. Heyecanımızın düştüğünü hissettiğim an burada durmam. İlk günkü heyecanımız ne ise bugünkü heyecanımız ondan daha yüksek. Koyduğumuz hedeflerin bir bir ulaşmanın içerisindeyiz.” İfadelerini kullandı.

 

Güçlü bir hükümet ve güçlü bir Büyükşehir Belediyesi ile çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi’nin bu güçten yararlanması daha fazla hizmet alması için yola çıktıklarını belirtti. 7 Haziran genel seçimleri sonrası oluşan tablodan dolayı seçmenin büyük bir pişmanlık yaşadığını belirterek sözlerini sürdüren Başkan Altunay şunları kaydetti; “7 Haziran’da pişmanlık duyan seçmen 1 Kasım seçimlerinde dünya tarihinde görülmemiş bir destekle Ak Parti’yi tek başına iktidar yapmayı sağladı. Bu millet bize her türlü desteği verdi. Bize düşen ise Sultangazi’de halkımızın beklentilerini yerine getirmek.”

 

Halk arasında daha çok Çapa Tıp Fakültesi olarak bilinen İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nin Sultangazi’ye kazandırılması noktasında görüşmelerin devam ettiğini belirten Altunay, “Çapa ile ilgili bir protokol yapmadık. Resmi olarak bir sözleşme yapmadık. Ancak gelinen noktada çok mesafe kat ettik. İnanıyorum ki bu konuda bir sıkıntı yaşamayacağız. Daha önce Çapa ile ilgili fizibilite çalışmamız oldu. Ona göre de yapımı devam eden Devlet Hastanesini hazırlıyoruz. Dünyanın en büyük üniversitesini Sultangazi’ye getiriyoruz. İstanbul Üniversitesi kapağı Sultangazi’ye atıyor. Şubat 15’de projesi bitecek olan ve İstanbul Üniversitesi tarafından onaylanan Diş Hekimliği Fakültesi’ni belediye olarak biz yaparak, Sultangazi’ye kazandıracağız. Yine Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu da ilçemize kazandırdık. 2017 yılının Eylül ayında bu üç bölüme öğrenci alımı başlanacak.” Dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba