Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 8 Mayıs 2020

Ambulansla uyuşturucu sevkiyatını jandarma sonlandırdı

Sultangazi’de bir kişi, hasta olduğunu söyleyerek özel bir şirketten ambulans kiralayıp gittiği Diyarbakır’dan 112 kilogram esrarla dönmek üzereyken yakalandı.

Sultangazi 75. Yıl Mahallesi’nde bulunan özel bir şirketten ambulans kiralayıp gittiği Diyarbakır’dan 112 kilogram esrarla dönmek üzere olan F.B., jandarmanın dikkati sayesinde yakalandı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Sur ilçesi Mermer Jandarma Karakol Komutanlığı önünde yol kontrolü yaparken, seyir halinde bulunan bir ambulans, arama noktasının 100 metre gerisinde yol kenarında bir anda durdu. Sonrasında yavaşça hareket eden ambulans, şoförünün şüpheli hareketler sergilemesi üzerine, bu kez ekipler tarafından durduruldu.

112 KİLO ESRAR BULUNDU

Ambulanstaki iki görevli ve şoförün tedirgin hareketleri devam edince görevli jandarma, aracın ilk durduğu yere doğru gitti ve yol kenarına atılmış 6 parça valiz içerisinde, özel olarak hazırlanarak jelatine sarılmış, satışa hazır vaziyette 112 kilogram esrar buldu.

ZANLI GÖZALTINA ALINDI, AMBULANS GÖREVLİLERİ SERBEST BIRAKILDI

Ele geçirilen uyuşturucu maddelerin muhafaza altına alındığı belirtilirken, şüpheli F.B. gözaltına alındı. Ambulans şoförü ile beraberindeki iki kişi, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Jandarma ekipleri, uyuşturucuyu temin eden zanlı veya zanlıların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yorumlar

Tasarım | Enba