Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 16 Aralık 2018

Ameliyat olmazsa kör olacak

Suriyeli 3 yaşındaki Fadia İbrahim, yakalandığı beyin tümöründen kurtulabilmesi için iki hafta içerisinde ameliyat olması gerekiyor. Bir an önce ameliyat olmazsa, kör olma riskiyle karşı karşıya. Gerekli olan 65 bin TL için İstanbul Müftülüğü’ne bağlı Sığınmacılar Koordinatörü’nün yönlendirmesiyle ailesi yardım kampanyası başlattı.

Sultangazi’de yaşayan Adnan İbrahim ve Mirva İbrahim çifti, 3 yaşındaki kızları Fadia İbrahim’i yaklaşık 7 ay önce göz rahatsızlığı nedeniyle doktora götürdü. Küçük kızın gözlük kullanılması yönünde tavsiyede bulunuldu. Küçük Fadia gözlük kullanmasına rağmen, göz rahatsızlığı devam etti. Bunun üzerine ailesi Fadia İbrahim’i hastaneye götürerek MR çekimi yaptırdı. Yapılan testlerde küçük kızda beyin tümörü olduğu ortaya çıktı.

MİNİK FADİA KÖR OLMA RİSKİ TAŞIYOR

Beynindeki tümörden dolayı minik Fadia kör olma riski taşıyor. Fadia’nın sağlığına kavuşması ve kör olma riskini atlatması için ameliyat olması gerekiyor. Ancak aile ameliyat parasını denkleştiremediği için ameliyat gerçekleşmiyor. Minik Fadia’nın sağlığı ise her geçen gün kötüye gidiyor.Durumdan haberdar olan İstanbul Müftülüğü, Sultangazi Sığınmacılar Koordinatörü Süleyman Özcanlı’yı bilgilendirdi. Aile ile yakından ilgilenen Özcanlı’nın yönlendirmesiyle baba Adnan İbrahim kızı için yardım kampanyası başlattı.

“KIZIMIN HEMEN AMELİYAT OLMASI LAZIM”

Ülkesinde ki iç savaştan dolayı 4 yıl önce Sultangazi’ye yerleşen baba Adnan İbrahim, “Kızımın hemen ameliyat olması lazım. Bu ameliyat ise sadece özel hastanede yapılıyor. Ameliyat için 65 ila 70 bin TL arasında bir para lazım. Allah kızımı kurtaracak inşallah. Kızım sağlığına kavuşacak inşallah” dedi.

“ŞU ANDA UZAĞI HİÇ GÖRMÜYOR”

İstanbul Müftülüğü’ne bağlı Sultangazi Sığınmacılar Koordinatörü Süleyman Özcanlı ise, “Hakikaten iş çok vahim. Birçok hastaneye gittik. Küçük kızımızın yaklaşık 2 hafta içerisinde acilen ameliyat olması gerekiyor. Fakat bunun için 65 bin TL para gerekiyor. Ailenin geçimi çok dar. Bundan dolayı küçük kızın babası adına özel bir bankada hesap açtırdık. İnşallah duyarlı ve hayırsever insanlarımızın katkılarıyla bu yavrumuzu kurtarmak istiyoruz. Ameliyat olmaz ise kızımız kör olma riskiyle karşı karşıya. Zaten şu anda uzağı hiç görmüyor. Yakını görüyor ama o kadar net değil” dedi.

KAMPANYA HESAP BİLGİLERİ

ADNAN IBRAHIM

TL İBAN ; TR87 0020 5000 0954 1447 6000 01

DOLAR İBAN ; TR06 0020 5000 0954 1447 6001 01

KUVEYTTÜRK

Yorumlar

Tasarım | Enba