Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 16 Ekim 2015

Anayasa olmazsa AİHM’e gidecekler

Anayasa olmazsa AİHM’e gidecekler
Ali Baba Halı Yıkama

Saadet Partisi İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevgi Akpınar ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayları Fatma Nevin Gökçe, Zeynep Şule Rıdvanoğlu ve Yasemin Bilnur Erenci Emin Haber’i ziyaret ettiler.

 

Saadet Partisi Sultangazi İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevgi Akpınar ve Saadet Partisi  İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayları Fatma Nevin Gökçe, Zeynep Şule Rıdvanoğlu ve Yasemin Bilnur Erenci  Emin Haber’i ziyaret ederek, Editörümüz Sultan Oğuz ile görüştüler.

 

Seçmene, baraj kaygısı olmadan Saadet Partisi’ne oy vermesi için çağrıda bulunan, Saadet Partisi adayları Fatma Nevin Gökçe, Zeynep Şule Rıdvanoğlu ve Yasemin Bilnur Erenci, “Bireysel başvuru hakkımızı kullanarak inşallah en az grup kuracak kadar milletvekili çıkaracağız” dedi.
“Vatandaşlarımıza sesleniyorum sakın baraj kaygısıyla Saadet Partisi’ne oy vermezlik yapmasınlar” diyen Saadet Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayları “2010 yılında yapılan Anayasa değişikliğiyle bireysel başvuru hakkı getirildi. Örneğin; siz, şu veya bu partiden milletvekili adayısınız, seçim bölgenizden vekil olacak kadar oy topladınız ama partiniz barajı aşamadı. Siz, 40 bin oyla seçilemediniz ama partisi barajı aşan aday 30 bin oyla seçildi. İşte bu durumda başvuru hakkı doğuyor. Biz barajı aşamasak bile bu hakkımızı kullanarak, inşallah en az grup kuracak kadar milletvekili çıkaracağız. 148. Maddenin 3.fıkrasına göre hakkımızı söke söke alacağız. Olmadı bunların ağabey gördükleri Avrupa’ya İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)’e gideceğiz” şeklinde konuştular.

SP-kadin-

Saadet Partisi Sultangazi İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevgi Akpınar , 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimlerin çok önemli olduğu belirterek Türkiye’yi içinde bulunduğu durumdan Saadet kadrolarının refaha kavuşturabileceğini, her vatandaşın huzur içinde yaşamasının Saadet İktidarıyla mümkün olabilecek. Saadet partisi Kadın Kolları olarak çalışmalarımıza hız verdik. Bu konuda medyanın sorumluluğunu yerine getirmesini istiyoruz. Medyanın güçlüden yana değil haklıdan yana olduğunu, haklıyı savunması gerektiğini, bunun için önemli bir görevi olduğunu düşünüyorum. ”dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Sultan Oğuz’da Saadet Partili Milletvekili adaylarına çalışmalarında başarılar diledi.

Tasarım | Enba