Eminhaber.Org

Anneler ve çocukları ‘Sultangazi Anneleri’nin etkinliğinde bir araya geldi

İlçenin ilk Anneler Platformu olma özelliğini taşıyan Sultangazi Anneleri Platformu’nun Dilek Pastane, Cafe ve Restaurant Sultangazi Şubesi’nde düzenlediği etkinlikte anneler ve çocukları doyasıya eğlendi.

Yaklaşık 1 yıl önce sosyal medya üzerinden kurulan Sultangazi Anneleri, kısa sürede büyüyerek dikkatleri üzerine çekti. Her ay düzenli olarak yapılan etkinliklerde bir araya gelen anneler ve çocukları doyasıya eğlenme fırsatı bulurken, aralarında güçlü bir bağ oluştu.

Sultangazi Annler Platformu’nun son olarak Dilek Pastane, Cafe ve Restaurant Sultangazi Şubesi’nde düzenlediği etkinlikte anne ve çocukları bir araya gelerek, sohbet etme imkanı, doyasıya vakit geçirme zamanı buldular.

“KISA SÜREDE BÜYÜYEN BİR PLATFORM OLDUK”

Sultangazi Anneleri kurucularından Tuğba Demirbaş, ‘Mutlu anne, mutlu çocuk’ düşüncesiyle yola çıkarak platformu kurduklarını söyledi. Tek amaçlarının annelerinin mutlu olmasını sağlamak olduğunu ifade eden Demirbaş, “Mayıs ayında Instagram sayfamızı kurduk ve ortaya Sultangazi Anneleri platformu çıktı. Mutlu anne, mutlu çocuktan yola çıkarak böyle bir platform kurduk. Annelere yönelik daha fazla etkinlik yapmaya çalışıyoruz. Bizim tek amacımız anneler ve çocukları mutlu olsun. Anne ve çocuklarıyla beraber kısa sürede çok büyük bir platform olduk. Gittikçe de büyüyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI RAHATLIKLA PARKA GÖTÜREMİYORUZ”

Demirbaş, Sultangazi’de yaşayan annelerin en büyük probleminin ‘park’ olduğunu söyledi. Demirbaş, “Sultangazi’de yaşayan annelerin en büyük problemi park. Ben kendi çocuğumu dışarı çıkarken rahatlıkla parka götüremiyorum. Parklar bana göre çok güvenli değil. Bundan dolayı da çocuklarda enerjilerini atamıyor. En büyük sorun bu diye düşünüyorum” diye konuştu.

“KADINLARA YÖNELİK YATIRIMLAR YETERSİZ”

Kardeşi Tuğba Demirbaş ve arkadaşı Nazlı Dalgakıran ile birlikte Sultangazi Anneleri platformunu kurduklarını belirten Züleyha Kork ise, “Ayda iki kere çeşitli etkinliklerimiz oluyor. Bu etkinliklerdeki amacımız anneleri ve çocukları bir araya getirmek, çocukları eğlendirirken annelerle sohbet etmek.

Platformu kurduğumuzdan bu yana insanlar arasında çok güçlü bir bağ oluştu. Etkinliklerimizde tanışan insanlar artık dışarıda da görüşmeye başladılar.  Bir amacımız daha kaybolan komşuluk ilişkilerini tekrar eski haline getirmek. Sultangazi’nin nüfusunun yüzde 46’sını kadınlar oluşturmaktadır. Nüfusun yarısı olmasına rağmen kadınlara yönelik yatırımlar yetersiz. Biz biraz da yerel yöneticilerin dikkatini çekmeye çalışıyoruz”
ifadelerini kullandı.

Nazlı Dalgakıran ise “Annelerimize evde oturmayın diyoruz. Mutlaka gelip, bu ortamları görsünler. Bizlerle tanışsınlar” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Biri Oyaladı, Diğeri Çaldı

Biri Oyaladı, Diğeri Çaldı

Tasarım | Enba