Eminhaber.Org
Ana Sayfa GAZİOSMANPAŞA, MANŞETLER, ÖZEL HABER, ÜST MANŞET 30 Mart 2019

Annenin Korku Dolu Anları

Gaziosmanpaşa’da bir binanın zemin katında çıkan yangın, apartman sakinlerini ve vatandaşları korkuttu. Oğlunun içeride mahsur kaldığını öğrenen anne büyük panik yaşadı.

Gaziosmanpaşa’da zemin katta çıkan yangın, apartman sakinlerin ve vatandaşları korkuttu. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangında, içeride mahsur kalan 2 kişiyi itfaiye erleri oksijen maskesi takarak tahliye etti.

Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi’nde bir binanın zemin katının önünde bulunan ayakkabılık belirlenemeyen bir sebepten dolayı yandı. Binayı duman kaplarken, durumu fark eden apartman sakinleri itfaiyeye haber verdi. Binada yaşayanların bir bölümü kendi imkanlarıyla dışarı çıkarken, yangının çıktığı zemin katlarda Feyzi Emiç ve 12 yaşındaki Yusuf Can Güneş mahsur kaldı. Mahsur kalan Emiç ve Güneş itfaiye erleri tarafından oksijen maskesi takılarak tahliye edildi.

Evde yalnız olduğu öğrenilen Yusuf Can Güneş, cama çıkarak yardım istedi. Alışverişe giden anne Rabia Güneş, yangının haberini aldı. Büyük panik ve korku yaşayan anne koşarak geri döndü. Oğlu Yusuf Can Güneş’in itfaiye erleri tarafından tahliye edilmesinden sonra rahat bir nefes alan anne Rabia Güneş, oğluna sımsıkı sarıldı.

Feyzi Emeç, içeride mahsur kaldığını belirterek, “İçeride yatıyordum. Alt katta ayakkabılık yanmış. Dumanları gördüm. İçeride mahsur kaldım. İtfaiye ekipleri geldi ondan sonra çıktık” dedi.

Yusuf Can Güneş ise, “Evde tek başımaydım. Kapıyı açtığımda baktım her yer dumandı. Annemde gelmedi. Bende cama çıktım baktım, herkes burada toplanmıştı. Camın orda öyle kaldım. Bir tane itfaiyeci abi geldi. Kapıyı çaldı. Açtım kapıyı. Bana maske verdi. Maskeyi taktım. Beni çıkardı. Çok korktum” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba