Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel 25 Nisan 2017

Apple’ın son bombası iPhone 8 böyle mi olacak?

iPhone 8 fena geliyor; her geçen gün de yeni görüntüler internete düşüyor. Daha önce prototip modelini internete sızdıran kaynak bugün cihaza dair yeni bilgiler paylaştı. iPhone 8’in bileşenlerini gösteren yeni görsel yayınlandı. Telefonun en dikkat çeken yanı ise şeffaf tasarımı… Çerçeve yok denecek kadar az! İşte hiç görmediğiniz ve tasarımı epey konuşulacak iPhone 8’in görüntüsü…

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızdırılan görüntüler ile birlikte, yeni cihazın tasarımı gün yüzüne çıktı!

iphone8-1

Bu sefer ise yapılan sızıntı ile birlikte, iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen prototip modele bakacak olursak, sızdırılan modellere benzer bir tasarıma sahip olduğunu görmekteyiz.

iphone8-2

Bu yıl home tuşunu kaldırarak, ekranın altına gömecek olan Apple, iris tarayıcısı Teknolojine geçerek daha güvenli bir deneyim sunmayı planlıyor.

iphone8-3

Ayrıca dikey şekilde konumlandırılmış çift kamerayı da tekrardan görmekteyiz. Diğer rakipleri gibi Apple’da iPhone 8’de neredeyse çerçevesiz bir ekran ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

iphone8-6

Ancak iPhone 8’e ait tek çıkan görüntüler bunlar değil; haftalar önce internete sızan bu görüntülerde ise iPhone 8 oldukça farklı bir görüntüye sahip görünüyor!

iphone8-4

iPhone 7 ve konsept iPhone 8 yan yana… Telefonun en dikkat çeken yanı ise şeffaf tasarımı… Çerçeve yok denecek kadar az!

Siri de epey gelişmiş görünüyor; sizin olduğunuz ortama göre neye ihtiyacınız olabileceğini önceden tahmin edebiliyor.

Bir diğer önemli fark da Home butonunun artık tamamen dokunmatik ekran şeklinde kullanılıyor olması. Butonun hemen yanında Facebook bildirimleri görülebiliyor!

iphone8-10

Yani bildirimler artık tepeden değil doğrudan aşağıdan geliyor! Tasarımcı Gábor Balogh’un çizdiği bu özel iPhone 8 bakalım gerçekten böyle mi görünecek? Elbette yeni iPhone’un satışa çıkmasıyla mevcut tüm iPhone’ların da fiyatı düşecek… Ancak bunun için biraz beklememiz gerekecek.

Apple’ın bu yıl beklenen bombası iPhone 8’in teknik özellikleri ve tasarımı netleşmeye başlıyor. Peki iPhone 8 nasıl olacak? Lightning girişi tamamen kaldırılıyor mu? Yeni telefon ne zaman satışa çıkacak? Görünümü tamamen değişecek mi?

iphone8-11

Yorumlar

Tasarım | Enba