Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Haziran 2019

Arabanın çarptığı küçük kız çocuğu: Annemi istiyorum

Sultangazi’de yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarptığı Ecrin Naz Çınar (9) yaralandı. Küçük kız “annemi istiyorum” diye ağlarken, polis ve sağlık ekiplerinin tüm çabalarına rağmen sakinleştirilemedi.

Kaza, saat 11.00 sıralarında Uğur Mumcu Mahallesi N Caddesi’nde meydana geldi. Arkadaşlarıyla parkta oyun oynayan Ecrin Naz Çınar, evine gitmek üzere yola çıktı. Oturdukları sitenin bulunduğu N Caddesi’nde karşıya geçmeye çalışan Çınar’a,  04 AL 454 plakalı otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle Ecrin yola savruldu. Kazayı gören komşuları küçük kızın yardımına koştu. Komşulardan biri küçük kızı kucaklayarak sitenin bahçesine taşıdı. Ayağı incinen Ecrin, kazanın etkisiyle büyük korku yaşadı. Komşuları olan bir kadın, Ecrin’i bir an olsun kucağından bırakmadı.

‘POLİS ABİ BEN ANNEMİ İSTİYORUM’

Bilgilendirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis, kazanın etkisiyle sürekli ağlayan Ecrin’i teskin etmeye çalıştı. Polislere, “Polis abi ben annemi istiyorum” diyen Ecrin’i sakinleştirmeye çalışan polis memuru, “Tamam seni annene götüreceğiz” diye cevap verdi. Polis ve komşuları Ecrin’in annesine ulaşmaya çalıştı. Ancak, anne Nazar’ın evde olmadığı öğrenildi. Ambulansın gelmesini beklenirken, uzun süre sakinleşemeyen Ecrin’in ellerini tutan bir arkadaşının çabaları da sonuç vermedi.

112 ekiplerinin olay yerine geldiğini gören Ecrin, gözyaşları içerisinde “beni anneme götürün. Ben doktor istemiyorum” demeye devam etti. Komşularının, polislerin ve sağlık ekiplerinin tüm çabalarına rağmen sakinleşemeyen Ecrin, sedyeye binmek istemedi. Küçük kızı bir an olsun kucağından bırakmayan kadın, sedyeye binmek istemeyen Ecrin’i kucağında ambulansa taşıdı.

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Ecrin Naz Çınar’ın sol ayağının incindiği, yapılan tedavinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba