Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Temmuz 2019

Araç Kiralamaya 50 Milyon TL

CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik, Sultangazi Belediyesi’nin 2016, 2017 ve 2018 yılları arasında kiraladığı araçlara yaklaşık 33 Milyon TL ödediğini, 2019 yılının eklenmesiyle bu rakamın 50 Milyon TL’yi bulduğunu söyledi. 

Sultangazi Belediyesi meclis toplantısı 2’nci oturumu meclis 1. Başkanvekili Hasan Esat İlhan, başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda 8 gündem maddesi karara bağlandı. CHP grubunun 3 yazılı önerge ise başkanlık makamına havale edildi.

Toplantıda, “muhtelif araç kiralama ve şoför personel hizmet alımı” maddesi üzerine söz alan CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik, “Geçmiş dönemde de ilçemize hizmet eden meclis üyesi arkadaşlarımız ‘kiralık araç’ ile ilgili sayısız soru önergesi verdi. Bizde bu konuya ilişkin soru önergesi verdik. Ancak bugüne kadar konuyla ilgili bilgi verilmedi” dedi. Çelik, konuşmasının devamında çarpıcı rakamlarda bulundu. 2019 yılının da dahil edilmesiyle 2016, 2017 ve 2018 yılları arasında Sultangazi Belediyesi’nin yaklaşık 50 Milyon TL’ye araç kiraladığını belirten Çelik, ‘Biz ne kadar araç kiralandığını, kimler tarafından kullanıldığını ve bu araçların nerede olduğunu öğrenmek istiyoruz. Belediyemizin bugüne kadar satın aldığı bir tane araç yok. Biz şahsi olarak bir şeylerin peşinde değiliz. Bakın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki kiralık araçlar bulunamıyor.  Gelin biz Sultangazi Belediyesi olarak belediye başkanımıza araç satın alma yetkisi verelim. Her yıl milyonlarca parayı kiralık araçlara vermekten kurtulalım” dedi.

CHP Grup başkanvekili Mithat Çelik’ten sonra söz alan Ak Partili Fatih Sultan Mehmet Çiçek, “İstanbul ilçeleri arasında en az araç kiralama maliyeti bizde” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba