Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 5 Mayıs 2018

Araştırmacı-Yazar Kursad Berkkan MHP milletvekili aday adayı oldu

Basın dünyasında Kursad Berkkan olan müstear ismi ile tanınan Araştırmacı-Yazar Uğur Kartal, 24 Haziran’da yapılacak 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Erken seçim kararı alınmasından sonra Araştırmacı-Yazar Kursad Berkkan (Uğur Kartal) Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. Berkkan, Sultangazi’den aday adaylığı başvurusunda bulunan ilk isim oldu.

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi öncesi bir çok isim aday adaylık için partilerin kapılarında kuyruklar oluşturdu. Araştırmacı-Yazar Kursad Berkkan İstanbul 2. Bölgeden Milletvekili aday adayı oldu.

Önceki gün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşen Berkkan daha sonra MHP Genel Merkezi’nde aday adaylığı müracaatını yaptı. Berkkan’ın aday adaylığı başvurusu ise 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nde gerçekleşti.

KURSAD BERKKAN (Uğur Kartal) KİMDİR?

Araştırmacı – Yazar Uğur Kartal basın dünyasında Kursad BERKKAN olan müstear ismini kullanmaktadır.

1981 Yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İş Dünyası Gazetesin de haber editörü olarak mesleki hayatına adım atan yazar daha sonra uluslar arası sektörel dergi olan “Stainless Steel” isimli dergi de uzun yıllar haber müdürü olarak görev yaptı.

Daha sonra öğrenim hayatına devam etmek için Pakistan’a giden yazar, burada İslam Hukuku üzerine eğitim gördü.

Pakistan İslam Enstitüsü, İbn- Haldun Kampüsü bünyesinde Lise ve Üniversite düzeyinde öğrenim görmek için girişimlerde bulundu ancak Türkiye denklik sorunları sebebiyle resmi eğitimini tamamlayamadı.

Resmi eğitimin yanı sıra mücadelesine devam ederek Pakistan’da aynı zamanda Suudi Arabistan’ın tanınmış havas hocalarından olan Ebu El Kasımi’den Havvas eğitimi aldı.

Pakistan’da İslam Alimleri Cemiyeti bünyesinde İslam fıkhı, akaide ve kaideler üzerine eğitim aldı.

Daha sonra Kıbrıs’ta Metafizik çalışmaları üzerine Aristotoles ve İbn-i Sina çizgisinde çalışmalar yürüttü ve eğitimler aldı.

İngiltere’de (Londra) Bilim Adamı Joseph Christi ile birlikte “Küresel Politika” üzerine araştırmalar yaparak “Gizli Örgütler ve Tarikatlar” isimli kitabını hazırladı.

ABD’li ünlü araştırmacı ve yazar olan Jimmy Marrs ile birlikte ortak araştırma projelerine imza attı ve dünya İstihbarat Servisleri hakkında özel araştırma ve çalışmalar yürüttü. Bu çalışmalar sebebiyle Jimmy Marrs ile birlikte İsviçre’de bulunan “Univercity of Geneva” bünyesinde “World Intelligence Special Study” ödülüne layık görüldü.

Türkiye’ye döndükten sonra “Radyo Hareket” isimli radyonun genel yayın yönetmenliği görevini yürüttü ve aynı zamanda program hazırlayıp sundu.

Bu dönemde Sultançiftliği Ülkü Ocağı Teşkilat Başkanlığı görevini yürüttü. Aynı dönemde yerel belediye ile birlikte “Uyuşturucu ile mücadele” çalışmasını yürüterek Sultançiftliği Ülkü Ocağı ile birlikte Uyuşturucu ile mücadele çalışmalarına imza attı.

Daha sonra bir çok gazete ve dergi de görevler aldı. Hareket Haber sitesinin yayın yönetmenliğini bir süre yürütmesinin ardından Önce Vatan gazetesinde köşe yazarı olarak bir dönem yazılar yayınladı.

Halen ulusal günlük gazete olan İstiklal gazetesinde köşe yazarı olarak görev yapmaktadır.

Türkiye’nin pek çok ilinde gerek belediyelerin, gerek özel kurumların, gerekse Üniversitelerin düzenlediği konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır.

Karadeniz Tv, KRT Tv, Kanal 34, Kanal T, Malatya Tv, Kanal 58 tv, Vizyon 58 tv, Kaçkar Tv, Kanal D, Tv 8, Kanal 24, Kanal 7, TGRT Haber, 1An TV gibi bir çok kanalda TV programları hazırlayıp sundu.

Halen şuan da Milliyetçi Hareket Partisi yayın organı olan Bengutürk TV’de Derin Plan programında sunucu – yorumcu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kursad Berkkan müstear ismini kullanan Araştırmacı – Yazar UĞUR KARTAL’ın yayınlanmış olan on iki kitabı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır. O’nun Sırrı, İlluminati, Gizli Örgütler ve Tarikatlar, Masonlar, HAARP, Kur’an’ın Sırları, Armageddon Komplosu, Hasan Sabbah ve Haşhaşiler, Ufo Dosyası, Küresel Para İmparatoru Rothschildler, İstihbarat Savaşları, Tapınak Şovalyeleri, Hitler ve Siyonizm isimli kitaplara imza attı.

Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde müdafaa ve mücadele etmek adına hizmete hazırdır.

Yorumlar

Tasarım | Enba