Eminhaber.Org
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, Genel, MANŞETLER, SİYASET, ÜST MANŞET 16 Temmuz 2020

Arnavutköy 15 Temmuz Şehitlerini Andı

Arnavutköy Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde düzenlediği 15 Temmuz etkinliği, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.

Tuğçe HUY: Emin HABER/ ARNAVUTKÖY… Arnavutköy 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda saat 20’de başlayan etkinliğe; Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, İlçe Kaymakamı Ahmet Odabaş, İlçe Jandarma Komutanı Ergün Çoban, Siyasi Parti Temsilcileri, Dernekler, vakıflar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Sosyal mesafe kuralına uygun biçimde oturma düzeni ile etkinlik alanına, ateş ölçer kullanılarak yoğun sağlık ve güvenlik önlemleri eşliğinde vatandaşlar içeri alındı.

‘ONLAR GAFLETE DÜŞMEMİŞ VE TEHLİKEYİ GÖZE ALMIŞ KAHRAMANLAR’

Kur’an Tilaveti ile başlayan etkinlikte daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, güne dair duygu ve düşüncelerini paylaştı; “Dört yıl önce o elim gecede kendileri inisiyatif alarak üstat Necip Fazıl’ında dediği gibi ‘kim var dendiğinde sağına soluna bakmadan ben varım’ diyerek ortaya çıkan; canıyla, malıyla yani her şeyi göze alarak ülkesini önemli bir badireden kurtaran bu aziz milletin bu meydanlarda sesi var. İşte öyle meydanlar bu meydanlar. İnsanlar bir belirsizliğin, acaba ne oluyor? Hissiyatının gafletine düşmeden kendisine önder olmuş ve tehlikeyi kendisine ifade etmiş başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet yetkililerimizin kendilerine yapmış olduğu daveti, görev icap etmiş ve el birliği ile toplumu önemli bir sıkıntıdan, önemli bir belirsizlikten kurtarmıştır. Bugün de onu anmak ve anlamak üzere toplandığımız bu meydanlarda özgürlük içerisinde oturmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu çok kıymetli bir nimet” dedi.

‘TANK, TOP, TÜFEK GİBİ SİLAHLAR MİLLETİN KARŞISINDA BİRŞEY İFADE ETMİYOR’

İlçe Kaymakamı Ahmet Odabaş ise konuşmasında şu satırlara yer verdi; “Kıymetli Arnavutköylüler; devletimizi, demokrasimizi, milli birlik ve beraberliğimizi, anayasal düzeni ve özgürlükleri izi hedef alarak ülkemizin bekasını ve bölünmez bütünlüğünü parçalamaya yönelik FETÖ terör örgütü tarafından yapılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. Yılında milletçe tek yürek olduk. Eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onur ve gururunu hep birlikte bir kez daha idrak etmekteyiz. Türk milletinin yeniden dirilişinin ve adeta şahlanışının destanı olan 15 Temmuz; tankın, topun, uçağın ve modern silahların milletin iradesinin karşısında bir şey ifade etmediğini milletimizin tıpkı Çanakkale de, İstiklal harbinde olduğu gibi topyekün vatan ve bayrak aşkıyla dolup taşarak 15 Temmuz’da bir kez daha tarih yazdı” şeklinde konuştu.

Program süresince yer yer sosyal mesafe uyarıları yapıldı. Ayrıca saat 21’de Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayınla ulusa sesleniş konuşması yaparak bir kez daha Şehit olanlara rahmet Gazilere ise acil şifalar diledi.

Ayrıca daha önce aynı meydanda Arnavutköy’den Niğde’ye pedal sallayan bisiklet sporcuları da gecenin sürprizi oldu. Bisiklet turunu tamamlayan sporcular 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Arnavutköy’de yerlerini aldılar.

Yorumlar