Eminhaber.Org
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, Genel, MANŞETLER, SİYASET 21 Mayıs 2018

Arzu Erdem Arnavutköy’de Konuştu

MHP Arnavutköy İlçe Başkanlığı “Kalplerimiz de sofralarımız da bir” temalı iftar programı düzenleyerek partilileri ve vatandaşları bir araya getirdi. Arnavutköy Kozlar Parkı’nda düzenlenen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Arif Sapmaz/Emin Haber… Yaklaşık 2500 kişinin katılım sağladığı iftar programına İstanbul Milletvekilleri Arzu Erdem ve İsmail Faruk Aksu, MYK Üyeleri Erdem Karakoç, Volkan Yılmaz, Kilis Eski Milletvekili Hasan Özdemir, Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu, Meclis Üyeleri, MHP İstanbul İl yöneticileri, Bölge Başkanları, Milletvekili adayları, muhtarlar, şehit ve gazi aileleri, STK temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri ve birçok vatandaş katıldı.

MHP Arnavutköy İlçe Başkanı Yüksel Emir yaptığı konuşmada iftar programına katılanlara teşekkür etti. İstanbul Milletvekilleri Arzu Erdem ve İsmail Faruk Aksu ile MYK Üyesi Erdem Karakoç birer konuşma yaparak 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine değindiler.

Türkiye üzerinde uzun zamandan beri çok büyük oyunların oynandığına vurgu yapan MHP Milletvekili Arzu Erdem, “Bu oyunların tamamını 15 Temmuz gecesi, hain darbe girişimi akşamı liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendi yapmış olduğu ilk açıklama ile ‘Bizler her türlü darbeye karışıyız ve devletimizin yanındayız’ demek suretiyle büyük oyunu bozmuştur. Bunu bozduktan sonra Türk milleti el elle vermiştir, kenetlenmiştir ve bekasına sahip çıkmıştır. Vatanının bütünlüğüne, bayrağına, ezanlarına sahip çıkmıştır. O günden sonra verilen şer cephesine karşı kararlar verildi. Öncelikle anayasa değişikliği yapıldı. Anayasa değişikliği ile bizim anayasamızın olmazsa olmazı olan ilk dört maddesi teminat altına alındı. Yani devletimizin adı Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Marşımız İstiklal Marşı’dır. Bayrağımız ay yıldızlı al bayraktır. Başkentimiz Ankara’dır. Yönetim şeklimiz Cumhuriyet ve laikliktir. MHP mührünü anayasa değişikliğinde bu şekilde vurmuştur ve ülkesinin bekasını teminat altına almıştır.” Dedi.

24 Haziran seçimlerinin önemine de değinen Arzu Erdem, isim vermeden CHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti’den oluşan sözde millet ittifakını yerden yere vurdu. “Millet değil zillet ittifakı kurmuşlar” diyen Erdem, PKK’nın siyasi temsilcisi HDP’nin de bu ittifakın içerisinde yer aldığını söyledi. Erdem, “Bunlar Türk milletinin ve vatanın bekasına kast etmek suretiyle hareket etmektedirler.” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu hatırlatan Erdem, “İlk turda şer odaklarına cevap vermek maksadıyla 24 Haziran’da ilk turda beyefendiyi seçtireceğiz. Ama öncelikle MHP’nin cumhur ittifakında en büyük temsille Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz sahibi, ses sahibi, milletin temsilcisi olarak yer almasını Allah’ın izniyle sağlayacağız. Bizler önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben demeyi şiar edindik. Yeri geldi evlatlarımızdan vazgeçtik, yeri geldi anamızdan, babamızdan, akrabamızdan vazgeçtik. Ama vatanımızdan, bayrağımızdan, ezanımızdan asla vazgeçmedik. Burada farklı partilere oy vermiş insanlar olabilir. Buna saygımız var. Ama bilinsin ki, eli bozkurt yapan, üç hilali gören, üç hilale sevdalanan sandığa gittiğinde zinhar başka bir partiye oy vermeyecektir. Mührünü mutlaka üç hilale basacaktır. 24 Haziran’da hepimiz üzerimize düşen vazifeyi yerine getirelim.” Diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba