Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 13 Nisan 2017

Arzu Erdem Bir Konuştu,Pir Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sultangazi İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği ‘Birlik ve beraberlik gecesi’ne katılan MHP Milletvekili Arzu Erdem, “94 yılık cumhuriyet tarihimizde 65 hükümet kurmuşuz. Normal koşullar altında dört yılda bir seçim yapılsaydı 65 hükümeti 260 senede kurardık.” Dedi.

Referandum çalışmalarına aralıksız devam eden MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, partisinin Sultangazi İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği ‘Birlik ve beraberlik gecesi’ne katıldı. Kamuoyunda ‘MHP’nin Asenası’ ve ‘Milletin Vekili’ olarak da tanınan Erdem’e gecede yoğun bir ilgi gösterildi. Programa katılanlar Erdem ile fotoğraf çekmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Gecede konuşan MHP Milletvekili Arzu Erdem, ‘Evet’ dediklerini ve sürecin bu noktaya nasıl geldiğini anlattı. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Erdem, “Tüm siyasi partilerin seçim vaatleri arasında mevcut darbe anayasasının anti demokratik olduğu ve Kenan Evren için yazıldığı belirtilir. Ve darbe anayasasının değişeceği yönünde hep söz verilir. Ey CHP 2011 seçimlerinde bu millete anayasayı değiştireceğiz sözü verip, bugün kenara çekilip izleyici kalmanın sebebi nedir? Kime hizmet ediyorsun?” ifadelerini kullandı.

Amerika ve Avrupa’nın ‘hayır’ dediğine vurgu yapan Erdem, “Emperyalist güçlerin tamamı Türkiye’de ki referandumdan ‘hayır’ çıkması için mücadele ediyor. Pkk’nın uzantısı terörist partisi HDP ‘hayır’ diyor. Kime hizmet ettiği belli olmayan CHP ‘hayır’ diyor. Paçavralarında bir abimizin adı yazıldığında 3 gün sonra şahadet haberini aldığımız, o paçavraların sahibi eli kanlı Vatan Partisi, Doğu Perinçekgiller ‘hayır’ diyor.” Diye konuştu.

Konuşmasında CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a seslenen MHP Milletvekili Arzu Erdem, “Anayasanın 1. Maddesi değişmediği sürece rejim değişmez. Bu millet var olduğu sürece rejim değişmez. Bu anayasa değişikliğinde 1. Madde yoktur, rejim Cumhuriyettir. Cumhuriyet saklıdır bakidir, kalıcıdır. Bu anayasa ile tek adama dönülecek yaygarası yapıyorlar. O tek adam yıllardır var. Niye sesiniz çıkmıyor. Sayın Baykal’a sesleniyorum, bugün hayır propagandası yapıyorsun, tek adamdan bahsediyorsun. O tek adamla genel başkanından habersiz kaç kez görüştün? Kaç kez kirli pazarlıklar yaptın? Bunu bize anlatsın.” Diye konuştu.

94 yılık Cumhuriyet tarihinde 65 hükümetin kurulduğunu belirten Erdem, “Normal koşullar altında dört yılda bir seçim yapılsaydı 65 hükümeti 260 senede kurardık.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba