Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET 30 Ekim 2016

Arzu Erdem Gündeme Taşıdı, PÖH Alımında Askerlik Şartı Kalktı

Arzu Erdem Gündeme Taşıdı, PÖH Alımında Askerlik Şartı Kalktı
Ali Baba Halı Yıkama

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem Özel gündeme taşıdı, Özel Harekat Polisi alımlarında şartları esnetildi. Yeni yapılacak olan alım için askerlik şartı kaldırıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’in gündeme taşıdığı Özel Hareket Polis alımlarında askerlik şartı kaldırıldı. 12 Ekim’de düzenlediği basın toplantısında konuyu gündeme taşıyan ve şartların esnetilmesi için mücadele veren Erdem, Lise şartı olduğundan dolayı askerlik şartının kaldırılması ve yaş sınırının da 30 yaş olması gerektiğini ifade etmişti.  Arzu Erdem açıklamasında 10 bin adet alım yapılacak ancak şartların esnetilmediğinden dolayı başvuruların yeterli sayıda olmayacağını da sözlerine eklemişti.

İŞTE ERDEM’İN GÜNDEME TAŞIDIĞI PÖH ALIMLARININ ESNETİLMESİYLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

MHP Milletvekili Arzu Erdem’in bu açıklamalarından yaklaşık 17 gün sonra müjdeli haber geldi; Polis Özel Harekat alımında askerlik şartı kalktı. Kararın Resmi gazetede yayınlanmasından sonra sosyal medyada Arzu Erdem’e teşekkür mesajı yağdı.

Kararın detayları ise şu şekilde;

29 Ekim 2016 tarihli resmi gazete’de yayımlanan bildiri ile Polis Özel Harekat alımında aranan askerliği yapmış olmak şartının kaldırıldığı öğrenildi. Buna göre Polis Özel Harekat adayı vatanına hizmet edeceği için askerlik yapmış olmasına gerek olmayacak ve Polis Akademisi Başkanlığında yapılacak olan tüm eğitimlerde adayın askerlikte öğreneceği herşey öğretilmiş olacak. 2 Kasım’da yine PÖH alımı hakkında anayasa mahkemesinde görüşme yapılması bekleniyor. Yine alımlarda bazı maddelerin değişmeside bekleniyor.

Tasarım | Enba