Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Şubat 2018

ASİAD, Av.Abdullah Demirhan’ı ağırladı

Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) ayın konuğu programında Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Av. Abdullah Demirhan'ı ağırladı.

Her ay farklı konu ve konuklarla üyelerini, Adıyamanlı iş adamalarını ve STK temsilcilerini bilgilendiren Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği bu ay İstanbul’un tanınan avukatlarından Abdullah Demirhan’ı ağırladı.

Yeni Türkiye de paradigma değişimi, Milli teknoloji hamleleri, yabancı sermayenin yatırım yapması için gereken şartlar, hukuk ve yatırım ilişkisine yönelik ASİAD üyelerini ve iş adamlarını bilgilendiren Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Av. Abdullah Demirhan, “Adıyaman insanın bizim gönlümüzde çok farklı bir yeri var. Adıyaman ve Adıyaman insanı Türkiye için çok mana ifade etmektedir.  Metropoldeki Adıyamanlıları büyük ilgiyle takip ediyorum. Dünyanın birçok noktasında yaşayan Adıyamanlılar bütün hedeflerini gerçekleştirdikten sonra kendini geliştirmeye, yeni bir şeyler üretmeye, kendi alanıyla ilgili durmamaya, devamlı hep ileriyi görmeye gayret gösterdiklerini gördüm.” Dedi.

200 yıldır dünyada bir sanayileşme hamlesinin başladığını belirten Av. Abdullah Demirhan, sanayileşmenin insanların hayatını kolaylaştırdığını söyledi. Bugüne gelinen noktada insanların mutlu olmadıklarına dikkat çeken Demirhan, “Çünkü 200 yıldan bugüne geldiğimiz noktada dünyada yaratılmış olan bütün değerlerin yarısını sadece 8 insan sömürüyor, istismar ediyor. Japonya ve İsviçre gibi gelişmiş ülkelerde doğmuş olan bir çocuğun ortalama yaş ömrü garantidir. 84 yaşına kadar yaşıyor. Çünkü dünyayı kuranlar ve yönetenler düzeni buna göre kurmuşlardır. Eğer Ekvator’un altında bir Afrika’da yada geliri daha düşük bir ülkede doğmuşsa bir bebek, onun ömür 49 yaşında bitmiş oluyor. Bu sömürü düzeninden dolayı bu 8 kişi zenginliklerine zenginlik katabilmek adına, dünyada özelikle de Müslüman ülkeler de savaşlar çıkardıkları için bu yüz yıllık süreç içerisinde 160 milyon insan hayatını kaybetti.” Diye konuştu.

50 yıl önce fakir ülkelerden üç katı zengin olan ülkelerin zaman içerisinde zenginliklerini katladığını ve bu ülkelerin gelir seviyesi düşük ülkelerden 80 misli daha zengin olduklarını ifade eden Demirhan, “Türkiye ‘bu düzen böyle gelmiş, böyle gidecek’ diyerek bugüne kadar ses çıkarmayan bir ülkeydi. 1. Dünya savaşındaki gibi bizi paramparça etmesinler düşüncesiyle bugüne kadar hep yerimizde saydık. Dünyadaki zulme ve savaşlara hep sessiz kaldık. Türkiye artık suskunluğunu bozmuş ve dünyada yaşanan zulümlerini sona ermesini yüksek sesle dile getiren bir ülke konumda. Bunu sadece Türkiye’de ve çevresinde değil dünyanın neresinde olursa olsun milli irade yaşanan zulümlere dur demenin yollarını aramaktadır. Bugüne kadar bize ‘dış politikada menfaatler belirleyicidir’ derlerdi. Bize zor durumda kalmış bir ülkenin sömürülmesine sessiz kalmamızı, emperyalistlerle ve çakallarla birlikte olmamızı ve sömürü düzeninden istifade etmemizi söylerlerdi. Buna bir örnek verirsek; Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri Katar’a bir abluka uyguladılar. Eğer Ak Parti öncesi iktidarlar olmuş olsaydı, bu dört ülkeyi karşısına almaz, onlarla birlikte sömürü düzeni içerisinde hareket ederdik. Şu anki hükümetimiz Katar’a yönelik uygulanan ablukanın bir mazlumiyet ve haksızlık olduğunu belirterek, tavrını açıkça Katar’dan yana koydu. Türkiye’nin bu tavrı karşısında Suudi Arabistan Katar’ı işgal etmekten korktu. Bunu bizzat bana Suudili yetkililer söyledi. Suudiler Katar’da bulunan 10 bin Türk askerinden çekindi ve korktu. Türkiye sonuna kadar Katar’ın yanında durdu. Türkiye her zaman mazlumun yanında olacaktır ve Türkiye bu gücünü de milletten almaktadır.” Şeklinde konuştu.

Türkiye’nin dünyada ki birçok ülkeden daha zengin olmadığına vurgu yapan Av. Abdullah Demirhan, “Türkiye dünyada en fazla hayır işleyen bir ülkedir. Ekonomik göstergelere baktığınız zaman 800 Milyar dolar civarında Türkiye’nin gayri safi milli hasılası var. Bütün ekonomik ve siyasi saldırılara rağmen dövizde bir kıpırdama olmuyor. Döviz borsa yine yükseliyor. Türkiye’ye yönelik tüm algılara rağmen yurtdışından yabancı sermaye tekrar gelmeye devam ediyor. Manevi yönden bakarsak bu işlediğimiz hayırlığın karşılığıdır. Madem dünyadaki zulümlere dur diyebilecek en önemli bir ülke olduk, madem bu bölgede adaleti ve özgürlüğü sağlayabilecek bir ülke konumunda ve iddiasında ise o zaman Türkiye’nin de dünyada ekonomik olarak da kalkınmış en güçlü ülkelerden biri olması lazım. Güçlü olabilmemiz için uzayda, teknolojide, enerjide olabilmemiz lazım.” İfadelerini kullandı.

Başkanlığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın yaptığı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın kuruluş amacı hakkında da davetlileri bilgilendiren Av. Abdullah Demirhan, “Gençlerimizin yurt dışında başkalarının esiri olup, kendi aklını ve zekasını kiraya vermemesi için Türkiye’de kalabilmesinin şartlarını oluşturmaya çalışıyoruz.” Diye konuştu.

Düzenledikleri “Ayın konuğu” programına katılan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Av. Abdullah Demirhan’a teşekkür eden  Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Genel Başkanı Ömer Yıldırım, program sonunda Demirhan’a plaket takdim etti.

Yorumlar

Tasarım | Enba