Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 2 Şubat 2019

ASİAD’da ‘İstişare Zamanı’

ASİAD’da ‘İstişare Zamanı’
Ali Baba Halı Yıkama

Merkezi Sultangazi’de bulunan Adıyaman Sanayici ve İş adamları Derneği, ilkini gerçekleştirdiği ‘istişare zamanı’ adlı programda Besnili hemşerilerini ağırladı.

Kurulduğu günden itibaren hemşeri odaklı çalışmalarıyla birçok STK’ya örnek olan Adıyaman Sanayici ve İş adamları Derneği (ASİAD), Cebeci Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda bulunan dernek binasında ‘istişare zamanı’ adlı program düzenledi. İlki gerçekleşen ‘istişare zamanı’ programında ASİAD yönetimi Besnili hemşerilerini ağırladı.

Programa, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tüy, Adıyaman Besni Aşağıçöplü Köyü Derneği Başkanı Vakkas Karakuş, Adıyaman Besnililer Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Bozmaz, Adıyaman Küçükköy Besnililer Derneği Başkanı Bekir Eman ve yönetimi, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

Ortak fikir, alışverişinde bulunulan programda, Adıyaman kültürünü İstanbul’da daha fazla tanıtmanın yolları arandı. Programda konuşan ASİAD Genel Başkanı Mehmet Doğan, Adıyaman Sanayici ve İş adamları Derneği’nin genç, idealist girişimci ve işadamlarının bir araya gelerek kurdukları gönüllü bir kuruluş olduğunu söyledi. Doğan, “Kısa adı ‘ASİAD’ olan Adıyaman Sanayici ve İşadamları Derneği 2017’nin başında kurularak, aktif faaliyetlerini hızlı ve etkin bir şekilde yürüterek, azimle çalışmalarımızı sürdürmektedir. Sanayi, ticari ve kültürel ilişkilerimizi güçlendirmek adına başlattığımız ‘İstişare Zamanı’ projemizle Adıyaman ilçelerine bağlı STK başkanlarını ve iş adamlarımızı derneğimizde misafir edeceğiz” dedi.

İlki gerçekleşen ‘istişare zamanı’ programında 65 köyü, 35 mahallesi,75 bin nüfusu olan Besnili hemşerilerini ağırladıklarını ve bundan dolayı onur ve mutluluk duyduklarını belirten Doğan, “Bizler Adıyamanlı iş adamlarının paylaşımlarıyla birlikte doğacak gücün Türkiye ve Adıyaman’ın ekonomisine, sanayisine, istihdamına, eğitimine, kültürüne katacağı değerin yerelden genele yayılmasını, sürekli yeni bir akımın ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla bir araya geliyoruz. Bu vesileyle aramızda bulunan Besnili hemşerilerime, ASİAD İcra ve yönetim kurulu üyelerimize katılımlarından ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tasarım | Enba