Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Aralık 2017

‘Atatürk’ün adını anmadı’

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Aynur Soyer’in, Sultangazi Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında Atatürk’ü anmaması tartışmalara neden oldu.

5 Aralık 1934’de kadınlara “Seçme ve Seçilme” hakkı Sultangazi Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında tartışma yarattı. Kadınlara seçme ve seçilme hakkı ile ilgili söz alan Ak Parti Meclis Üyesi Aynur Keleş’in Mustafa Kemal Atatürk’ü anmamasına, CHP’li Haluk Bozkurt tepki gösterdi.

Sultangazi Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısı Av. Hacı Orhan başkanlığında, meclis toplantı salonun da gerçekleşti.  Toplantıda Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Aynur Soyer gündem dışı söz alarak, 5 Aralık Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasını kutladı. Konuşmasına daha önceden hazırladığı metni okuyarak başlayan Soyer, Atatürk’ü anmadı.

Ak Partili Aynur Soyer’e tepki gösteren CHP Meclis Üyesi Haluk Bozkurt, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anmadığı için kendisini kınıyorum. O hakların nasıl alındığını, kimler tarafından verildiğini hazmetmemiz lazım. Benim gördüğüm daha hazmedilememiş. Üzüntümü bildiriyorum” dedi.

CHP’li Haluk Bozkurt’un tepkisinden sonra yeniden söz alan Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Aynur Soyer, “Ulu önder Atatürk’ü saygı ile anıyoruz. Bize hatırlattığınız için teşekkür ediyorum. Atatürk’ü anmaktan gocunmayız biz.” Diye konuştu.

Soyer’in bu sözlerine Ak Partili Meclis üyeleri alkışlayarak destek verdi.

Yorumlar

Tasarım | Enba