Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel 24 Nisan 2017

Ayılar araç taşladı, eşek öldürdü

Kastamonu’nun Cide ilçesinde, otluk alanda gezinen eşeklere ayı saldırdı. Ayının saldırısında bir eşek telef oldu, bir eşek yaralandı. Artan ayı saldırılarına isyan eden halk, 'Ayılar dün de köy yoluna inip bir aracı taşlamıştı' dedi!

Kastamonu’nun Cide ilçesine üç kilometre uzaklıkta bulunan Erküt köyünde otlak alanda gezinen eşeklere ayı saldırdı. Ali Kalpak’a ait olduğu öğrenilen eşeklere ayı saldırması sonucu bir eşek telef oldu, bir eşek ise yaralandı. Cide Belediyesine bağlı ekipler, telef olan eşeği alarak boş bir alana gömdü.

Cide’de sonra zamanlarda ayı saldırılarının giderek arttığını söyleyen Ali Kalpak, ilk başlarda arı kovanlarına zarar veren ayıların, şimdi de hayvanlarına zarar vermeye başladığını söyledi.

KIŞ UYKUSUNDAN AÇ UYANIYORLAR

Ayılardan tedirgin olduklarını ve korktuklarını ifade eden Kalpak, “Kış uykusundan aç uyanan ayılar, köy yerleşim yerlerine kadar indi. İlçe merkezine üç kilometre uzaklıktaki Erküt köyümüze de ayı inerek eşeğimizi telef etti. Dün de buralarda bir ayı, köy yolunda bir aracın önüne çıkarak aracı taşlamıştı. Bizlere zarar vermeden ve daha fazla hayvanımız telef olmadan yetkililerden bu duruma bir çare bulmalarını istiyoruz” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba