Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Ekim 2015

AYMOD’a Sultangazili Firmalar Damga Vurdu

AYMOD’a Sultangazili Firmalar Damga Vurdu
Ali Baba Halı Yıkama

Ayakkabıcıların istikrarlı fuarı AYMOD, 54. kez başladı.

 

1.400 markanın yanı sıra Sultangazili 20 Ayakkabı firmasının katıldığı 2016 İlkbahar-Yaz Ayakkabı koleksiyonu ilk kez dünya vitrinine çıktı.

 

Ayakkabı sektörünün küresel buluşması Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), CNR EXPO Yeşilköy’de 7 Ekim’de başladı. Bugün sona erecek fuarda; Klasikten moderne, babetten çizmeye, spor ayakkabılarına, iş emniyet, askeri ayakkabılara kadar her kesime hitap eden ürünlerin sergilendiği AYMOD, 1.400 markanın katılımı ile düzenlendi. Sultangazili ayakkabı üreticilerinin de yer aldığı fuarda 2016 İlkbahar -Yaz Ayakkabı koleksiyonu ilk defa sergilendi.

gamas-ayakkabı-aymod

Fuara;  Almanya,  BAE, Bahreyn, Brezilya, Bulgaristan, Fas, Fransa, Hollanda, Irak, İngiltere, İspanya, İsrail, İtalya,  Katar, Kuveyt, Makedonya,  Polonya,  Romanya, Rusya Federasyonu,  Suudi Arabıstan, Tunus, Umman, Urdun, Yunanistan gibi çok sayıda ülkeden alım heyetleri geldi.

elit-ayakkabı-aymod

Merkezi Sultangazi’de bulunan GAMAS Ayakkabı’da AYMOD Fuarında yerini aldı. Her yıl bu fuara katılan GAMAS Ayakkabı’nın 2016 koleksiyonlarına da ilgi büyüktü. Fuarın yoğun geçtiğini belirten Gamas Ayakkabı Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kahraman, “Özellikle Arap ülkelerinden yoğun bir katılım var. Her yıl düzenlenen AYMOD Fuarına Gamas Ayakkabı olarak katılıyoruz. Bu fuardaki hedefimiz potansiyelimizi yükseltmek. En büyük hedefimiz ise; Yurt dışına açılmak. Ürettiğimiz ayakkabı modellerini Avrupa’ki reyonlarda yerini alması için mücadele ediyoruz. Hedeflilerimize AYMOD fuarında ulaşabiliyoruz.” Dedi.

gamas-ayakkabı-aymod-fuarı

Sultangazi’de ki sektörün sorunlarına da değinen Kahraman, “İlçemizde en büyük sorunumuz Ayakkabı Sanayi sitemizin olmayışıdır. Hedeflerimiz büyük olduğu için sanayi alanına da mutlaka ihtiyacımız var. Bundan dolayı ilçemizde çok sayıda üretici başka ilçelere taşınmak zorunda kaldı. Yıllardır bize sanayi sözü verildi. Ama bir türlü bu söz yerine getirilmedi. Maalesef ilçemizde ayakkabı sektörü yavaş yavaş ilçeyi terk ediyor. Gamas Ayakkabı olarak bizlerde hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için başka bir ilçeye, sanayi sitelerinin yoğun olduğu bir bölgeye taşınmayı düşünüyoruz.” Diye konuştu.

gamas-ayakkabı-aymod-fuarı-

Gamas Ayakkabı Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kahraman’ın özel olarak tasarladığı spor ayakkabıları da AYMOD Fuarında görücüye çıktı. Özel tasarımlarıyla sektörde çığır açan Emre Kahraman, “Özel tasarım spor ayakkabı mimarisinin Türkiye’de ilk başlatan benim. Özel tasarım spor ayakkabılarımız her zaman büyük ilgi gördü. Ben iyinin en iyisini yapmaya çalışıyorum. İlk defa AYMOD fuarında görücüye çıkan özel tasarım ayakkabılara büyük bir ilgi vardı. Şimdiden 500 adet sipariş aldım. Fransa’dan, Almanya’dan ve yurt içinden özel tasarım spor ayakkabılar için bayilik isteyen oldu. Bunu şu anda değerlendiriyorum. İnşallah bu özel tasarım ayakkabılarımı dünyaya duyurarak, bir marka haline getireceğim. “ şeklinde konuştu.

elit-ayakkabı-aymod-

Ramazan Dere’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Elit Ayakkabı’da AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı’na katılan firmalar arasında yer aldı. Elit Ayakkabı’nın standına da yurt dışı ve yurt içinden büyük bir ilgi vardı.

 

AYMOD Fuarında Ünlü Malatya Çiğköftecisi’de davetlilere çiğköfte ikramı sundu.

IMG_1442

İlginizi çekebilir

Biri Oyaladı, Diğeri Çaldı

Biri Oyaladı, Diğeri Çaldı

Tasarım | Enba