Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Ocak 2021

Aynı yerde ikinci saldırı! Dehşet anlarını anlattı

Sultangazi’de 3 gün önce hayvanlarına bakmaya giden Abdullah Gökerçin, köpeklerin saldırısına uğrayarak yaralandı. Aynı yerde saldırıdan 96 saat sonra bir başka vatandaş köpeklerin saldırısına uğradı.

Haber-Kamera: Emin YEŞİL/İSTANBUL,(DHA)

Sultangazi’de yaklaşık 3 gün önce hayvanlarına bakmaya giden çoban Abdullah Gökerçin, yolda çok sayıda başıboş köpeğin saldırısına uğradı. Vücudunun çeşitli yerlerinden ısırılan Gökerçin’in yardımına çevredeki vatandaşlar koştu. Saldırıdan dört gün sonra aynı yerde bir başka vatandaş köpeklerin saldırısına uğradı.

Olay. Cebeci Mahallesi Cebeci Köyü’nde yaşandı. Geride bıraktığımı Pazartesi günü Cebeci Köyü’nde bulunan hayvanlarına bakmak için yaya olarak köye giden ve çobanlık yapan Abdullah Gökerçin (22), köyün girişinde çevredeki başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Gökerçin’in elbiselerini parçalayan köpekler, vücudunu çeşitli yerlerinden ısırdı. Yaşanan dehşet anlarını gören çevredeki vatandaşlar Gökerçin’in yardımına koştu. Vatandaşların müdahalesiyle kurtarılan Abdullah Gökerçin, haber verilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Gökerçin, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

“KOLUMU, BACAKLARIMI TUTTULAR”

Yaşadığı dehşet anlarını anlatan Abdullah Gökerçin, “Cebeci Köyü’nde hayvanlarım vardı. Onlara bakmak için geldi. Burada sahipsiz köpekler vardı. Benden önce de 5-6 kişiye saldırmışlardı. Yoldan geçerken bu köpekler bana da saldırdı. Kolumu bacaklarımı tuttular. Sağolsun buradaki ağabeyler yardım ederek kurtardılar beni. Daha yeni aşıdan geliyorum. Kuduz aşısı yaptırdım. Belediye başkanımızdan buna bir çözüm bulmasını rica ediyorum” dedi.

AYNI YERDE İKİNCİ SALDIRI

Aynı yerde saldırıdan yaklaşık 96 saat sonra bir başka vatandaş aynı köpeklerin saldırısına uğradı. Yola yürüdüğü sırada köpeklerin saldırısına uğrayan Serhat Gedik isimli vatandaş köpekler her iki ayağından ısırdı. Yoldan geçen sürücülerin yardımıyla kurtarılan Gedik, kaldırıldığı hastanede yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi.

“YETKİLİLER MÜDAHALE ETSİN”

Aynı köpeklerin kendi yakınlarına da saldırdığını söyleyen köy sakinleri ise, köpeklerin çok saldırgan olduğunu, bu olayların sıklıkla sürdüğünü, yetkililerin bir an önce müdahale etmesi gerektiğini kaydetti.

Yorumlar

Tasarım | Enba