Eminhaber.Org
Ana Sayfa AZERBAYCAN 21 Ekim 2017

Azerbaycan ve Karabağ sevgimizi kimse sorgulayamaz

Azerbaycan ve Karabağ sevgimizi kimse sorgulayamaz
Ali Baba Halı Yıkama

Sabah yazarı Mevlüt Tezel’in, dün Günaydın ekinde yayınlanan yazısında Şampiyonlar Ligi grup maçında tarihi bir başarı elde eden kardeş Karabağ Futbol Takımı için kaleme aldığı bazı cümleler, sosyal medyada yanlış anlaşılmalara neden olmuştu. Mevlüt Tezel bugünkü yazısında “Bizim Azerbaycan ve Karabağ’a sevgimizi kimse sorgulayamaz” dedi ve ekledi: “Yanlış anlaşıldıysam Karabağ taraftarlarından ve kardeş Azerbaycan’dan özür dilerim”

İŞTE MEVLÜT TEZEL’İN YAZISI

Şampiyonlar Ligi’ne katılan Azerbaycan ekibi Karabağ’ın evinde Atletico Madrid ile oynadığı maçta Karabağ taraftarları, A4 kâğıtlarına ‘Qarabağ’ yazıp, şeffaf dosyaya koyup koreografi yaptılar. Tribün kültürüne aşina olanlar, taraftarların koreografi mücadelesini bilir. Taraftar grupları güçleri yettiğince en görkemli koreografiyi yapmaya çalışırlar. Ben de son yazımda Karabağ taraftarının bu mütevazı koreografisiyle ilgili esprili bir yazı yazmaya çalıştım. Ama sosyal medyada büyük bir linçe maruz kaldım, bazıları organize hareket etti; Ermeni, kripto FETÖ’cü olduğumu vs. yazdılar. Bana ve aileme yapılan hakaretleri ise burada yazmaya terbiyem müsait değil.

ESKİ MHP’Lİ SİNAN OGAN KIŞKIRTTI

Beni en çok şaşırtan ise bir dönem MHP’de vekil olan, milliyetçi çizgide siyasete devam eden Sinan Oğan’ın yazımda Karabağ taraftarına ‘ezik’ dediğimi iddia eden, ‘hem kel hem fodul’ gibi hakaret sayılabilecek ifadelerin yer aldığı, Azerbaycan halkını galeyana getirmeye çalışan tweet’ler yazdı. Hayretler içerisindeyim, daha önce sosyal medyada da komik bulunan bu koreografi ile ilgili yazdığım bir magazin yazısından milliyetçi siyaset mi yapılır?

YAZIDA KARABAĞ HALKINI RENCİDE EDİCİ İFADE YOKTU

Yazdığım yazı ortada, ben ‘ezik’ benzetmesini tribünlerde büyük örneklerini görmeye alışkın olduğumuz koreografilerin, Karabağ tribününe yansıyan mütevazı bir örneği için yaptım. Yazıda kesinlikle Azerbaycan halkını ve Karabağ taraftarına hakaret eden bir ifade yoktur.

KARABAĞ’IN ONURLU MÜCADELESİNE SONSUZ DESTEK VERDİM

Yazılarımı takip edenler benim siyasi duruşumu biliyordur. Kardeş Azerbaycan halkıyla ne alıp veremediğim olabilir. Azerbaycan halkına ve Karabağ’daki haklı mücadelesine sonsuz saygı ve destekte bulunan bir gazetede çalışıyorum. Karabağ taraftarına hakaret etmem için benim çıldırmış olmam lazım!

Ne yazık ki, bazı Azerbaycanlı kardeşlerimiz biraz alıngan davrandılar ve Oğan’ın yazdığı tweet’lerin etkisinde kalarak yazımı anlamadan, bazı insanların maksatlı başlattığı linç kampanyasına bilmeden destek oldular.

YANLIŞ ANLAŞILMAYA MÜSAİT İFADELER CIMBIZLANDI

Ne yazık ki, son dönemde birçok köşe yazarı, yazılarında yanlış anlaşılmaya müsait ifadeleri cımbızlanarak linç ediliyorlar. Sabah gazetesi yazarı olunca bu linç kampanyaları daha organize, daha acımasız oluyor. Şu anda sosyal medya’da Ermeni olduğumu, Ermeni davasına destek verdiğimi yazan asılsız tweet’ler dolaşıyor ve insanlar bunlara inanıyor. Demek ki, sosyal medyada linç edilmek böyle bir şeymiş. Buna vesile olduğunuz için aferin size Sinan Oğan!

AZERBAYCAN HALKI VE KARABAĞ TARAFTARINDAN ÖZÜR DİLERİM

Eğer yazım yanlış anlaşıldıysa ya da düşüncelerimi tam olarak okuyucularıma aktaramadıysam- ki öyle oldu kardeş Azerbaycan halkı ve Karabağ taraftarlarından özür dilerim.

İlginizi çekebilir

Azeri diplomattan örnek hareket

Azeri diplomattan örnek hareket

Tasarım | Enba