Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel 20 Temmuz 2017

Babasına kundakladığı fabrikasının yanışını izletti

Denizli'nin Merkezefendi İlçesi'nde, 24 yaşındaki Tolga Erten, cep telefonuyla görüntülü aradığı babası Hayri Erten'e ait tesisi kundakladıktan sonra yanışını telefondan naklen izletti... Polis Erten'i gözaltına aldı...
Babasına kundakladığı fabrikasının yanışını izletti
Ali Baba Halı Yıkama

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde, 24 yaşındaki Tolga Erten, cep telefonuyla görüntülü aradığı babası Hayri Erten’e ait tesisi kundakladıktan sonra yanışını telefondan naklen izletti…

Babanın ihbarı üzerine polis, Erten’i gözaltına aldı. Olay, saat 22.00 sıralarında Hacıeyüplü Mahallesi’ndeki Atıl Yatak Yayı ve İmalatı Fabrikasında meydana geldi. Babasıyla arasında sorun olduğu ve madde bağımlısı olduğu ileri sürülen Tolga Erten, elinde tüfek olduğu halde fabrikaya geldi. Babasına ait fabrikaya girmeye çalışan Erten’e yan fabrikanın bekçisi müdahale etmek istedi. Bunun üzerine Erten, tüfekle havaya ateş ederek bekçiyi uzaklaştırdı.
Babasına kundakladığı fabrikasının yanışını izletti-ü
Tolga Erten, fabrikaya girdikten sonra babası Hayri Erten’i cep telefonu ile görüntülü aradı ve tesisi yakacağını söyledi. Babası oğlunu bundan vazgeçirmek için ikna etmeye çalıştı. Ancak, Tolga Erten, fabrikayı benzin dökerek kundakladı. Babanın ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.
Babasına kundakladığı fabrikasının yanışını izletti1
Kundaklanan fabrikada alevler kısa sürede büyüdü. İtfaiye ekipleri yangına 18 araç ve 40 personel ile müdahale etti. Alevlere teslim olan fabrika tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Yaklaşık 3 saat süren yangın, diğer fabrikalara sıçramadan söndürdü. Fabrikada yaklaşık 3 milyon lira hasarın meydana geldiği belirtilirken, fabrika girişinde de bir av tüfeği ile fişek kovanı bulundu.Babasının fabrikasını kundakladığı öne sürülen Tolga Erten polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Tasarım | Enba