Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 1 Eylül 2020

Bacağından vurularak yaralandı! Devriye gezen polis fark etti

Sultangazi’de kimliği belirsiz kişiler tarafından bacağından vurulan şahsı, devriye gezen polis fark etti.

Sultangazi’de boş bir arazide devriye gezen polis, yerde yatan bir kişiyi fark etti. Şahsın yanına giden ekipler, bacağından vurulduğunu gördü. Hastaneye kaldırılan yaralı şahıs, kendisine yüzü maskeli 6 kişinin saldırdığını, içlerinden birinin belindeki silahı çıkararak bacağından vurduğunu söyledi.

YARDIM İSTEMEK İÇİN SÜRÜNDÜ

Olay, dün akşam saat 21.30 sıralarında Esentepe Mahallesi’nde bulunan boş bir arazide meydana geldi. Arazide alkol alan Mesut Özbaş (29)’ın yanına iddialara göre kısa bir süre sonra yüzü maskeli 6 kişi geldi. Özbaş’ın “Ne istiyorsunuz?” sorusunu yanıtsız bırakan şahıslar, Özbaş’a saldırmaya başladı. Şahıslardan biri belindeki silahı çıkararak Özbaş’ı sağ bacağından vurdu. Şahıslar olay yerinden ayrılırken, Özbaş araziye yakın yerleşim alanlarından yardım istemek için sürünmeye başladı. Yaralı halde 5 metre sürünen Özbaş, daha fazla ilerleyemedi. Yanında cep telefonu bulunmayan Özbaş, olduğu yerde durarak, yardım beklemeye başladı.

DEVRİYE ATAN POLİSLERE EL SALLAYARAK YARDIM İSTEDİ

Mahallelerde devriye gezen polis ekipleri, eski Kurban Kesim ve Satış Merkezi olan boş arazide de devriye attı. Ekipler, duvara yaslanmış bir şekilde oturan ve kendilerine el sallayan Mesut Özbaş’ı fark etti. Özbaş’ın yanına giden ekipler, bacağından vurulduğunu ve yaralı olduğunu gördü. Hemen sağlık ekiplerine haber veren ekipler, bir yandan da Özbaş’tan yaşanan olay hakkında bilgi almaya çalıştı. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi de sevk edildi. Özbaş, olay yerinde polise verdiği ilk bilgi de alkol almak için boş araziye geldiğini kısa bir süre sonra tanımadığı yüzü maskeli altı kişinin yanına geldiğini söyledi. Şahıslara, ne istediklerini sorduğunu belirten Özcan, yüzü maskeli şahısların hiçbir şey demeden kendisine saldırdıklarını ve içlerinden birinin yanında bulunan silahla bacağına ateş ettiğini ifade etti. Özbaş, şahısların daha sonra koşarak olay yerinden uzaklaştıklarını söyledi.

BEZ SEDYE İLE AMBULANSA TAŞINDI

Özbaş’ın verdiği bilgiler doğrultusunda polis dakikalarca boş kovan aradı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, polislerin de yardımıyla yaralı Mesut Özbaş’ı bez sedye ile 20 metre ilerideki ambulansa taşındı. Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Özbaş’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba