Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER 3 Ağustos 2015

Bağcılar Belediyesi’nden teknoloji atılımı

Bağcılar Belediyesi’nden teknoloji atılımı
Ali Baba Halı Yıkama

Bağcılar Belediyesi, vatandaşa 7/24 kesintisiz hizmet verebilmek için bilgi ve iletişim teknolojileri altyapısında HyperConverged teknolojisini kullanmaya başladı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı belediyede yapılan bütün işlemlerin elektronik ortamda yürümekte olduğunu belirterek, “Özellikle e-belediyecilikle ilgili tüm uygulamalar, elektronik imza, mobil imza, e-yazışma, kayıtlı elektronik posta sistemi (KEP) gibi bütün uygulamaları 2012 yılından beri kullanmaktayız ve bu konuda ilk belediyelerden biriyiz” dedi.

Bağcılar Belediyesi’nden  teknoloji atılımı

Bilgi İşlem Müdürü Cüneyt Yılmaz, kurumların geleneksel sistemle oluşturdukları bilgi işlem teknolojilerinin artık yönetilmesi zor bir sistem haline geldiğini ve kurumların da vatandaşların beklentilerini karşılayamaz hale geldiğini ifade ederek, “Bu karmaşıklıkları ortadan kaldırmak için HyperConverged diye bir teknoloji ortaya çıktı ve biz de bu teknolojiyi kullanma kararı aldık.” şeklinde konuştu

cüneyt yılmaz

Yılmaz, bu teknolojiyi sunan lider firmalardan Simplivity’den hizmet aldıklarını kaydederek, “HyperConverged sistemler sunucu depolama ünitesi, yedekleme ve tekilleştirme ünitelerini bir arada toplayan yapısı ile yüksek performanslı ve yüksek erişilebilirlik sunan çözümlerdir. Bağcılar Belediyesi Simplivity çözümü ile daha önce 84 U (raf) yer kaplayan dört kabinlik sunucu ve depolama ünitesini sadece 6 U (raf)’lık bir alana sığdırmıştır. Böylelikle minimum kaynakla maksimum düzeyde iş ve hizmet sunma konumuna geldik.” diye konuştu.

EBYS SÜRECİ

 

Tasarım | Enba