Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 31 Mart 2018

Baltalı Hırsız Yakalandı

Baltalı Hırsız Yakalandı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi polisi baltalı hırsızı evinde yakaladı.

Yunus Emre Mahallesi 1386 sokakta bulunan 3 katlı bir binaya gelen iki hırsız, bir süre çevrede kimsenin olup olmadığını kontrol etti. Binanın dış kapısının açık olmasından faydalanan hırsızlardan Rıza Ö. İçeri girdi, diğer hırsız ise gözcülük yaptı.

40 DAKİKA İÇERİDE KALDI

3 katlı binanın bodrum katına inen Rıza Ö. kilitli olmayan kapıyı kart ile açarak içeri girdi. Bina sakinlerinin depo olarak kullandığı bodrum katta bulunan hırdavat malzemelerini yanında getirdiği çuvala koyan Rıza Ö., daha sonra binanın çatı katına çıktı. O anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

İsminin açıklanmasını istemeyen ev sahibi, çatıya çıkan hırsızın evin camını balta ile kırarak içeri girdiğini ve kaçarken de suç aleti baltayı da olay yerinde bıraktığını söyledi. Kullanılmayan ikinci el ev eşyalarının çatı katında bulunduğunu belirten ev sahibi, “İçeri giren hırsız bodrum katta hırdavat malzemelerini aldıktan sonra, çatı kata çıkıyor. Üzerinde taşıdığı balta ile evin camını kırarak içeri giriyor. Gürültü seslerini duyan diğer aile bireyleri, kontrol amaçlı hırsızın bulunduğu çatı katına geliyorlar. İçeride saklanan hırsızı fark edemiyorlar.” Dedi.

GÖRÜNTÜLERİ İZLEYEN EKİPLER, İKİ ŞÜPHELİNİN KİMLİKLERİNİ TESPİT ETTİ

Güvenlik kamerası görüntülerini izleyen bina sakinleri, Rıza Ö.’nün elindeki çuvalla binadan çıktığını tespit etti ve görüntüleri emniyet güçleri ile paylaştı.

Görüntüleri izleyen Sultangazi Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, iki hırsızın da kimliklerini tespit etti. Hırsızlık suçundan çok sayıda kaydı bulunan Rıza Ö.’nün ikamet ettiği eve operasyon düzenleyen ekipler, zanlıyı gözaltına aldı. Gözcülük yapan diğer hırsızda ekipler tarafından yakalandı.

Emniyetteki sorgusunda, görüntülerde ki kişinin kendisinin olduğunu itiraf eden Rıza Ö. çaldığı hırdavat malzemelerini de seyyar bir hurdacıya sattığını söyledi.

İki şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Tasarım | Enba