Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, SULTANGAZİ 1 Ekim 2019

Baraj Proje uzman ekibiyle hizmetinizde

“Depremle yaşamayı öğrenmeliyiz” sözü “önlem almadan depremi bekle” manasına gelmez. Testi yaptırmamış bir binanın güvenliğinden bahsedilemez. Bir binanın sağlam olup olmadığını anlamanın tek yolu deprem testi yaptırmaktır. Deprem testi ile ilgili Baraj Proje uzman ve güvenilir ekibi ile 7/24 hizmetinizdedir.

Baraj Proje Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Hüsamettin Yıldırım, deprem konusunun çok hassas ve çok yönlü bir konu olduğunu, vatandaşın deprem konusunda uyarılması ve bilgilendirilmesinin hayati bir durum olduğunun altını çizdi. Vatandaşlara ‘deprem testi’ yapmaları yönünde çağrıda bulunan Yıldırım, “Deprem fay hatları üzerinde yer alan ülkemiz, bu fay hatlarının sürekli olarak hareket içerisinde bulunması nedeniyle de deprem felaketlerinin her zaman gündemde kalmasına neden oluyor. Bu noktada, binaların dayanıklılığının ölçülebilmesi için deprem testi yapılması avantajlı bir durum oluşturuyor. Test işlemi ile birlikte binanın yaşanacak büyük ölçekli bir depremde ne kadar zarar görebileceği veya yıkılabilir bir durumda olup olmadığı tespit edilebiliyor” dedi.

Deprem Test aşamasında Baraj Proje’ye bağlı uzman ekipler tarafından ölçümler yapılırken, binanın olası deprem risklerindeki dayanıklılığı net rakamlarla belirlenebiliyor. Bu noktada ölçümler yapılırken özellikle binanın kolonları, temeli ve duvarları gibi yapı ayrıntıları inceleniyor.

Binanızda deprem tehlikesine karşı ortaya çıkabilecek sonuçları görebilmek için bina deprem testi yaptırdığınızda, tüm incelemeler tamamlandığında test raporu hazırlanıyor. Bu rapor içerisinde binanın hangi bölgelerinin sağlam nitelikte olduğu, hangi bölgelerinin tehlike içeren bir nitelikte olduğu, binanın kaç yıllık bir kullanım ömrü gösterebileceği ve binada gerçekleştirilmesi gereken onarımlar gibi bilgiler barındırıyor. Aslen deprem dayanıklılık raporu olarak elde edilen bu rapor, binanızın yasal çerçevedeki sağlamlığını ve daha güvenli bir yaşam için binanızda yapmanız gerekenleri belirliyor. Bu rapor sayesinde evinizin satış işlemlerini ve kiralama işlemlerini sağlarken de avantaj elde edebiliyorsunuz.

BARAJ PROJE TİCARET LİMİDET ŞİRKETİ

Cebeci Mahallesi Atatürk Bulvarı2465 sokak No: 49 Daire: 3

0212 476 85 54

0532 402 19 65

Yorumlar

Tasarım | Enba