Eminhaber.Org
Ana Sayfa ÖZEL HABER 23 Şubat 2013

Başbakan Erdoğan'dan Sultangazi Belediyesi'ne Övgü

Başbakan Erdoğan'dan Sultangazi Belediyesi'ne Övgü
Ali Baba Halı Yıkama

Ak Parti döneminde Türkiye genelinde çok başarılı kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Sultangazi Cumhuriyet Mahallesi ve Habibler Mahallesi’nde başlayacak olan kentsel dönüşüme dikkat çekti.


 


Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Murat Atım ve İlçe Teşkilatı’nın tamamının da katıldığı Zeytinburnu Sümer Mahallesi'nde düzenlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi deprem odaklı kentsel dönüşüm projeleri yıkım ve anahtar teslimi ile 437 yeni İETT otobüsünün hizmete alım töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, “Bugün burada nasıl hayırlı bir yıkım için bir arada, gönül gönüle, umutla, heyecanla t Ören yapıyorsak, işte bu manzarayı bizim tüm Türkiye'de yapmamız gerekiyor. Vatandaşımızdan çok ama çok rica ediyorum. Modern şehirlerde oturmak istemez miyiz? Şu tür binalarda yaşamak istemez miyiz? Şu geniş caddeler, yürüyüş alanları, Zeytinburnumuza farklılık getiriyor. Ben İstanbul'a gökten inmedim. İstanbul'da doğdum büyüdüm. Zeytinburnu'nun tarihini de çok biliyorum. İmam Hatip yıllarımda buraya çok gidip, geldim. Çok arkadaşlarım vardı. Buranın ne halde olduğunu çok iyi biliyorum. Çamurdan, bataklıktan geçilmeyen dönemlerini çok iyi biliyorum. Ancak artık bunlardan arındırılmış bir Zeytinburnu, bir Bağcılar, Güngören, Esenler, Kartal, Pendik, Tuzla aklınıza neresi gelirse.


 


Sultanbeyli, Çekmeköy, Samandıra, Sultangazi, Gaziosmanpaşa buralar hep böyleydi. AK Parti belediyeciliği geldi, buralar yeni bir değişim, dönüşüm yaşadı. Lütfen bize yardımcı olun. Lütfen bize zorluk çıkarmayın. Zira biz sizin için varız. Bu kentsel dönüşüm projelerini sizin için, sizin çocuklarınız için yapıyoruz” dedi.


 


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Hükümetimiz döneminde, Türkiye genelinde çok başarılı kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştirdik. Çok açık ve net söylüyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızı, bu amaçla kurduk. Çünkü engelleniyorduk” diye konuştu.

Tasarım | Enba