Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET 5 Nisan 2018

Başbuğ Kabri Başında Anıldı

MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 21. yılı nedeniyle Beştepe’deki mezarı başında tören düzenlendi. Törene MHP Sultangazi İlçe Teşkilatı tam kadro katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan anma törenine, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanı sıra MHP Genel Başkan yardımcıları, milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı. Türkeş’in mezarına, doğum yeri olan Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi Köşkerli köyünden getirilen toprağı serpen, kırmızı-beyaz karanfiller bırakan Bahçeli, dua edip, mezara su döktü.Bahçeli, törende yaptığı konuşmada, ebediyete irtihalinin 21. yılında, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i dualarla, özlemle andıklarını, rahmet, minnet, Fatihalarla yad ettiklerini belirtti.

MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın kolları ve Mahalle teşkilatları tam kadro törene katıldı. Hayatını Türklük şuur ve gururuna vakfeden, İslam ahlak ve faziletine adayan Türkeş’in yaşadığı döneme damgasını vuran mümtaz bir dava adamı, inanmış ülkü ve ilke insanı olduğunu ifade eden MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, Türkeş’in, bu vasıflarıyla milli gönüllere girdiğini, büyük bir sevgi kazandığını söyledi.

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ve beraberindeki partililer törenden sonra genel merkezde Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüştü. MHP lideri Bahçeli törene katılan partililere teşekkür ederek, ilçe başkanı Yusuf Özel aracılığıyla Sultangazililere selamlarını iletti.

Yorumlar

Tasarım | Enba