Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET 14 Nisan 2015

Başbuğ Pınarbaşı KRT’de de Gündemi Değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi (MYK) ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı Av. Başbuğ Pınarbaşı, Kültür TV’de Çağlar Cilara’nın canlı yayın konuğu oldu.

 

MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Av. Başbuğ Pınarbaşı Kültür TV’de Çağlar Cilara’nın hazırlayıp-sunduğu “Haber Özel” programının canlı yayın konuğu oldu. Milliyetçi Hareket Partisi’nin inanılmaz bir yükselişte olduğunu söyleyen Pınarbaşı, “Bu yükselişin ana nede MHP’ye olan ihtiyaçtır. Ben inanıyorum ki Milliyetçi Hareket Partisi 7 Haziran akşamı çok yüksek bir oyla milletin karşısına çıkacak.” Şeklinde konuştu.

 

Programda MHP’nin alacağı oy oranını tahminin de de bulunan Pınarbaşı, “Yüzde 40’ın üzerinde oy alacağımıza inancım tamdır. MHP Türkiye’nin bu kader seçiminde tek başına iktidar olacak.” Dedi.

 

 

Gündeme ilişkin soruları cevaplayan Başbuğ Pınarbaşı, partisin İstanbul 2. Bölge’den aday gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ülkücü olduğunu söyledi.Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önerisiyle “Çatı aday” olarak seçime giren Ekmeleddin İhsanoğlu’nun MHP tarafından aday gösterilmesine ilişkin Çağlar Cilara’nın sorusunu cevaplayan MHP MYK Üyesi ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı Av. Başbuğ Pınarbaşı,“Ekmeleddin İhsanoğlu rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Ortadoğu Danışmanıydı. İhsanoğlu Türk Milliyetçisi ve Ülkücüdür. Milletine hizmet etmek için kendini adamış değerli bir isimdir. Bu milletin bir evladıdır. Bizden biridir.” Dedi.

 

Süleyman Şah Türbesi’nin  taşınmasıyla ilgili ilginç bir yorumda bulunan Başbuğ Pınarbaşı, “Süleyman Şah Türbesini neye göre, hangi yetkiye dayanarak taşıdınız? Süleyman Şah Türbesi hangi kanuna göre taşındı? Yetkisi olmadan Süleyman Şah Türbesi taşındı. Kanuna göre bu vatan hainliğidir.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar

Tasarım | Enba