Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Nisan 2018

Başkan Abdurrahman Dursun, Kadın Kolları Kongresinde Konuştu

Ak Parti İlçe Kadın Kolları’nın dün Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda gerçekleşen 5. Olağan kongresinde konuşan Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, “15 tane damat Meral Akşener’e ağlayarak gitti” diye konuştu.

Ak Parti İlçe Kadın Kolları 5. Olağan kongresi dün Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda gerçekleşti. “Demokrasinin kahramanları, Türkiye’nin kadınları” başlığıyla gerçekleşen kongreye tek liste ile gidildi. Mevcut başkan Nurcan Öztürkmen, yeniden ilçe kadın kolları başkanlığına seçildi.

“KURBANLIK KOYUN GİBİ İP PARTİSİNİN KOLTUĞUNA OTURDULAR”

“15 damat ağlayarak gitti”

Kongrede konuşan Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, CHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçen 15 Milletvekili hakkında ‘damat’ benzetmesinde bulundu. Dursun, “Gelinler baba evinden giderken ağlarlar. Buna benzer bir durumu hepimiz geçtiğimiz gün şahit olduk. Bu sefer sadece roller değişti. Bu sefer baba evinden giden 15 damat ağladı. Kemal Kılıçdaroğlu 15 tane damadı Meral Akşener’e gönderdi. Onlarda ağlayarak gittiler. Gelinler gittiği zaman severek, gönülle giderler. Ama Meral Akşener’e giden 15 tane gariban ne olduğunu bilmeden, nasıl böyle bir işe düştüğünün farkında olmadan, kurbanlık koyun gibi İP partisinin koltuklarında oturdular.” Dedi.

“Akşener, şeref ve ahlakı bir kenara bıraktı”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaklaşık 1 ay önce “CHP ile hiçbir şekilde ittifak içerisine girmem, bunlar ahlaksız işlerdir. Bunlar şerefle ifade edilemeyecek şeylerdir” sarf ettiği sözlerini hatırlatarak konuşmasını sürdüren Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, “Akşener, şerefi ve ahlakı bir kenara bırakarak bugün CHP ile birlikte yol yürüyor. Bunun yanında isimleri farklı olan diğer partilerde var. Bunların tek bir derdi var; Recep Tayyip Erdoğan. Bunu hepimiz çok iyi bilmeli ve anlamalıyız, buna göre hareket etmeliyiz” şeklinde konuştu.

“ERDOĞAN’I CUMHURİYETİN İLK BAŞKANI YAPACAĞIZ”

“Tüm teşkilat kol kolla”

Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, ilçe teşkilatının tüm kademeleriyle birlikte kol kolla olduğunu dile getirerek, 24 Haziran seçim startını da verdiklerini söyledi. Kadın Kolları’nın kongresinden sonra alanlara tüm teşkilat üyeleri ile birlikte düşeceklerini belirten Dursun, “Yorulmadan, koşturarak çalışacağız. İnşallah 24 Haziran akşamında Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhuriyet tarihinin ilk başkanı olarak seçeceğiz.” Diye konuştu.

Öte yandan Nurcan Öztürkmen’in yeniden kadın kolları başkanlığına seçildiği 5. Olağan kongrede, yeni yönetim kurulu üyeleri de kamuoyu ile paylaşıldı. İki dönem Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra yürütme kurulunda da görev yapan Selma Akın Patır, bu dönem kadın kollarında aktif siyasete devam edecek. Meclis üyesi Melike Kırtay Kara’da Öztürkmen’in ekibinde yer alan bir diğer isim.

ÖZTÜRKMEN BAŞKANLIĞINDAKİ AK KADINLAR YENİ YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR;

Yorumlar

Tasarım | Enba