Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 22 Şubat 2018

Başkan Altunay ‘DUR’ dedi

Sultangazi’de mantar gibi her köşe başına açılan kafeteryalara Belediye Başkanı Cahit Altunay “ DUR ” dedi !.. 75. Yıl Mahallesi 1331 sokakta açılmak istenen ve kaçak olarak kamu alanını işgal ederek devam eden kafeterya inşaatı Başkan Altunay’ın talimatıyla yıkıldı.

Sultangazi’de çok para kazanma hırsıyla her köşe başında ard arda kafeterya açılıyor. İlçe ekonomisine katkısı bulunmayan, dahası ruhsatsız nargile sunumu satışı yapan ve kimilerinin alkol satışı dahi yaptığı kafeteryalar mercek altına alındı.

Sultangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Başkan Altunay’ın talimatıyla 75. Yıl Mahallesi 1331 sokakta açılmak istenen kafeteryaya “ DUR ” dedi. İbadethanelere 100 metre uzaklık kuralını ihlal eden ve kaçak olarak yapımı devam eden kafeterya inşaatı Zabıta ve Polis Ekipleri eşliğinde iş makineleri ile yıkıldı.

Kaçak yapının yıkımı sırasında herhangi bir direniş gösterilmedi. İddiaya göre Alkol Satışı yapılmak için Turizm Ruhsatı almayı hedefleyen yapım aşamasında ki kafeteryanın sundurma yapısı yerle bir edildi. Yıkım sonucu ortaya çıkan molozlar ise kaçak yapı sahipleri tarafından kaldırılacak. Eğer molozlar kaçak yapı sahipleri tarafından kaldırılmaz ise Belediye ilgili temizliği bütçesinden yapacak ve çıkan maddi zararı yapı sahiplerine rücu ettirip cezai işlem uygulanacak.

Yorumlar

Tasarım | Enba