Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 14 Mart 2016

Başkan Altunay İlçedeki Sağlık Kurumlarını Ziyaret Etti

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, ilçedeki sağlık kuruluşlarını ziyaret ederek, çalışanların 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.
Başkan Altunay İlçedeki Sağlık Kurumlarını Ziyaret Etti
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ilçe genelinde hizmet veren sağlık kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirdi. Sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutlayan Başkan Altunay, hayatını insan sağlığına adayan sağlık çalışanlarının toplumda önemli bir yerinin olduğunu söyledi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, ilçedeki sağlık kuruluşlarını ziyaret ederek, çalışanların 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Başkan Altunay, tıp bayramı dolayısıyla İlçe Sağlık Müdürü Emrah Eray ile ilçede hizmet veren kamu ve özel sağlık kuruluşlarına ziyaretlerde bulundu.Başkan Altunay, onurlu bir mesleği icra eden sağlık çalışanlarının toplumdaki önemine değinerek, “Hayatını insan sağlığına adayan sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

CdhfUo_W4AADogy

İlçedeki Aile Sağlığı Merkezi sayısının 12’den 27’ye ulaştığını kaydeden Başkan Altunay, “2014 yılında hizmete açılan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesiyle ile yapımı devam eden 600 Yataklı Devlet Hastanesiyle ilçedeki sağlık hizmeti alanları daha da artacaktır. Sağlık kuruluşlarının sayısını ve kalitesini yükseltmeye çalışırken, sağlık bilincinin de geliştirilmesi için bir çok projeyi hayata geçirdik. İlçemizdeki 12 olan Aile Sağlığı Merkezi sayısı girişimlerimiz neticesinde 27’e çıkarıldı. 2 hasta nakil aracımız ile hastaların sağlık kuruluşlarına ulaşımı konusunda hizmet veriyoruz. Periyodik olarak sağlık taramaları ve seminerler düzenleniyoruz. Halkımızın sağlık hizmetlerine ilçe dışına çıkmadan daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşmalarını sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

CdhfUpZWEAAmS5y CdhfUr5WwAA8p12

Tasarım | Enba