Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 11 Nisan 2015

Altunay O Eylemlere Değindi

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, tapularını alamadıkları gerekçesiyle Belediye önünde iki defa eylem yapan Habibler Mahallesi sakinlerine ilk defa dün akşam Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği danışma meclisi toplantısında cevap verdi.

 

Kentsel dönüşüm mağduru olduklarını söyleyen Habibler Mahallesi sakinleri, tapularını alamadıkları gerekçesiyle belediye önünde iki defa eylem yaptı. Bu eylemlere ilk defa değinen Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Bu eylemler bazı kesimlerin seçim propagandasıdır” dedi.

 

Habibler Mahallesi’ne yapılan hizmetlere değinen ve teşkilat mensuplarını bilgilendiren Belediye Başkanı Cahit Altunay, mahalle halkını ev sahibi yababilmek için çalıştıklarını söyledi. Belediye önünde yapılan iki eylemin de seçime yönelik propaganda olduğunu belirten Altunay,“Hazinenin yerini işgal eden ve tapu isteyen vatandaşları ev sahibi yapmak için geldik. Ama konumumuzu bilmemiz lazım. Tapu tahsilleri yok. İmar affında hak sahibi değiller. 30 yıldır burada oturduğunu söyleyenler, 30 sene devlete borçludur. Biz hiçbir zaman bu borucunuzu ödeyin demedik. Aksine bu vatandaşların sorununu çözmek için uğraşırken, bazıları mahalle sakinlerini körükleyerek, propaganda yapıyorlar.

 

Habibler Mahallesi’ne bugüne kadar yapılmayan hizmeti, bizler 2009 yılından bu yana yapıyoruz. Bir kısmı su Havzası’nda kalan Habibler Mahallesi için çalışmaya devam edeceğiz. Su Havzası’nda kalan yerler için verilen imarlar çok düşüktür. Bu imarlar hiçbirimizi tatmin etmez. Mesele oraya doğru düzgün imar almaktır. Mesele o vatandaşa imar verildiğinde, bir ev kadar verebilmektir. İşte biz bunun için çalışıyoruz. Ancak herşey bir anda olmaz.” Diye konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi başta olmak üzere muhalefet partilerinin kendilerini Habibler ve Yayla Mahalleleri üzerinden eleştirmeye çalıştığını ifade eden Belediye Başkanı Cahit Altunay, “CHP ve diğer muhalefet partileri iki yerde siyaset yababilirler. Bunlardan biri Habibler Mahallesi. Diğeri ise Yayla Mahallesi’dir. Çünkü bizleri eleştirecek başka malzeme ellerinde yok. Onun için oradan ses verecekler. Çünkü başka yerde ekmek kalmadı onlara. Biz bunu her dönem yaşıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Habibler-Mahallesi-tabu-eylemiIMG_6824

 

 

 

Yorumlar

Tasarım | Enba