Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 16 Ocak 2016

TEOG Birincisine Bilgisayar Hediye Etti

Sultangazi’ye bir gurur yaşatan TEOG birincisi Şeyma Kerküklü, “İdolüm Başbakan Ahmet Davutoğlu” dedi.

 

Türkiye Genelinde 1 Milyon 174 Bin 247 öğrencinin katıldığı TEOG ilk dönem sınavlarında soruların tamamını doğru cevaplayan Aydın Uçkan Ortaokulu 8-G sınıf öğrencisi Şeyma Kerküklü Türkiye 1’incisi oldu. Belediye Başkanı Cahit Altunay, Türkiye 1’ncisi olan Şeyma Kerküklü’ye dizüstü bilgisayar hediye etti.

 

Milli Eğitim Bakanlığı dün TEOG sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlar Sultangazi’ye büyük bir sevinç yaşattı. Sultangazili öğrenci Şeyma Kerküklü TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye 1’ncisi oldu. Sultangazi’ye büyük bir gurur yaşatan Şeyma Kerküklü’yü Belediye Başkanı Cahit Altunay, bugün makamında ağırladı.

şeyma-kerküklü-cahit-altunay

ALTUNAY; ŞEYMA İLE GURUR DUYUYORUZ

Ailesiyle birlikte Şeyma Kerküklü’yü ağırlayan Başkan Altunay, “Sultangazi ilçesi kurulduğu günden bugüne öğrencilerimizin her geçen gün artan başarılarına şahit oluyorduk. Ama bugün çok daha farklı bir gururu yaşıyoruz. Biz Şeyma kardeşimizle gurur duyuyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

“KENDİME GÜVENİM VARDI”

İşçi bir babanın kızı olan Şeyma Kerküklü hiçbir ek destek almayarak, TEOG sınavlarına hazırlandığını söyledi. Kerküklü, “Azimle, hırsla TEOG sınavına hazırlandım. Kendime güvenim vardı. Ailem başta olmak üzere herkes bana güveniyordu. Günde kaç saat çalıştığıma hiç bakmadım. Ben severek ders çalıştığım için başarılı oldum.” Dedi.

 

“İDOLÜM AHMET DAVUTOĞLU”

Gelecekte akademisyen olmak istediğini belirten Şeyma Kerküklü, yaşıtlarına ve arkadaşlarına da tavsiyelerde bulundu. İdolünün Başbakan Ahmet Davutoğlu olduğunu belirten Kerküklü, “Gelecekte akademisyen olmak istiyorum. Sonrada siyasete atılmak istiyorum. Hatta arkadaşlarım beni ilk kadın Cumhurbaşkanı olarak takdim ediyorlar. İdol olarak da Ahmet Davutoğlu’nu örnek alıyorum. Arkadaşlarıma özellikle sınav dönemlerine yakın sosyal medyaya biraz ara versinler. Çünkü sosyal medya insanları esir alıyor.” Diye konuştu.

 

İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz’ında bulunduğu ziyarette TEOG Türkiye 1’ncisi Şeyma Kerküklü’ye dizüstü bilgisayar ve tam altın hediye edildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba