Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Mart 2018

Başkan Altunay’a ‘İstanbul Koordinatörlüğü’ Görevi

Başkan Altunay’a ‘İstanbul Koordinatörlüğü’ Görevi
Ali Baba Halı Yıkama

Ak Parti Genel Merkezi tarafından Trakya’dan sorumlu ‘İstanbul Koordinatörü’ olarak atanan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti Kırklareli heyetini ağırladı.

Trakya bölgesinde Ak Parti belediyeciliği tanışmamış olan il ve ilçeler 2019 yılına büyük hedeflerle hazırlanıyor. Trakya bölgesinde Ak Parti iktidarı ile tanışmamış olan il ve ilçeler de 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti damgasını vurmayı hedefleyen genel merkez, bilgi paylaşımı noktasında Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı ‘İstanbul Koordinatörü’ olarak atadı.

Başkan Altunay, Ak Parti Genel Merkezi tarafından başlatılan proje kapsamında Trakya bölgesinden gelen misafirleri Sultangazi’de ağırlıyor, bilgi ve tecrübelerini aktarıyor. Geçen hafta Edirne heyetini ilçede ağırlayan Başkan Altunay, bugün de Ak Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler başkanlığında ki Kırklareli heyetini ağırladı.

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya tarafından görevlendirilen Belediye Başkan Altunay, Kırklareli heyetini, Sultangazi’de yapılan ve yapılacak olan hizmetleri hakkında bilgilendirdi.

Konu ile ilgili Emin Haber’e konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, Trakya bölgesinden gelen mevkidaşları ve partili çalışma arkadaşlarıyla bilgi ve deneyim paylaşımında bulunduklarını, geçen hafta Edirne heyetini bugün ise Kırklareli heyetini misafir ettiklerini söyledi. Ak Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’nın vermiş olduğu İstanbul koordinatörlüğü görevini yerini getirmeye çalıştığını söyleyen Başkan Altunay, “En önemli eksiklik olan proje konusunda ilçemizde ağırladığımız misafirlerimizle bilgi paylaşımında bulunuyoruz. Yerel seçimlere 1 yıl kala üretilecek projeleri, yapılacak işleri gözden geçirerek bizim katkı sunacağımız işler varsa biz, yoksa genel merkez bazında bu katkıları sunarak bir an önce uygulamaya sokacağız. İnanıyorum ki Kırklaremiz içinde, Trakyamız içinde, İstanbulumuz içinde, genel merkezimiz içinde faydalı çalışmalar olacaktır.” Dedi.

Emin Haber’e konuşan Ak Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler ise, göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı Belediye Başkanı Cahit Altunay’a teşekkür etti. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli gibi illerin 16 senedir Ak Parti iktidarıyla tanışmadığına vurgu yapan Çiler, “Bizler 16 senedir Ak belediyeciliği Kırklareli’nde göremedik. İnşallah 2019 yerel seçimlerinde Kırklareli’ni Ak belediyecilikle tanıştırmak istiyoruz. Ak Parti belediyeciliğini tüm dünyaya ispat etmiş bir partidir. Bu kapsamda genel merkezimizin başlattığı bilgi, deneyim paylaşımı çalışması kapsamında Trakya’dan sorumlu İstanbul Koordinatörü Sultangazi Belediye Başkanımız Sayın Cahit Altunay’ın bugün misafiri olduk. Başkanımızın tecrübelerinden faydalanacağımız verimli bir toplantı için buradayız” diye konuştu.

Ak Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler başkanlığındaki heyet, Sultangazi Belediyesi’nin 15 Temmuz gecesinde yaşananları unutturmamak amacıyla belediye hizmet kompleksinin girişinde kurulan “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Sergisi”ni de gezdi.

Tasarım | Enba