Eminhaber.Org
Ana Sayfa SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Ocak 2015

Altunay’ın Açıklamalarına Sert Eleştiri

Altunay’ın Açıklamalarına Sert Eleştiri
Ali Baba Halı Yıkama

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın, “2015 genel seçimleri Başkanlık sisteminin hayata geçirileceği bir seçim olacak” açıklamasına sert tepki gösterdi.

 

Ak Parti İlçe Başkanlığını düzenlediği “Tanışma Toplantısı”na katılan ve burada konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay 2015 genel seçimlerine dikkat çekerek, “Hiç şüphesiz 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak parlamento seçimleri çok önemli. Bu seçimde yine Ak Parti Türkiye’de bir tarih yazacak ve yine Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza atılacak. 2015 genel seçimleri Başkanlık sisteminin hayata geçirileceği bir seçim olacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun zaman zaman gündeme getirdiği Başkanlık sistemi de 2015 genel seçimlerinde Ak Parti’nin alacağı oylara bağlıdır. Bunun için bizler ilçemizde çok çalışmalı ve beklenilenin üstünde oy almayı hedeflemeliyiz.” Diye konuştu.

 

Başkan Cahit Altunay’ın bu açıklamalarının Eminhaber’de yer almasından sonra Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Özel düzenlediği basın açıklamasında sert bir dille eleştirdi. Özel,  “Sultangazi Belediye Başkanı Sayın Cahit Altunay, Gazi Mahallesi’ni de eyaletin bir parçası yapmaya niyetiniz mi var?” diye sordu.

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel

İŞTE ÖZEL’İN O AÇIKLAMASI…

 

AKP iktidarının sürdürmüş olduğu yanlış politikalar nedeniyle Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde terörün hat safhaya yükseldiğini belirten MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, “AKP yönetimi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan milletimizi açılım politikaları ile kandırarak Başkanlık sistemi ile Türkiye’yi parçalanmak noktasına getirmek istiyorlar.

 

Buna bağlı olarak Sultangazi Belediye Başkanı Sayın Cahit Altunay Eminhaber’de yer alan bir haberde önümüzdeki genel seçimlerin önemli olduğunu ve seçimi kazandıkları takdirde Başkanlık sistemini Türkiye Cumhuriyeti’ne getirmek istediklerini beyan etmiştir.

 

MHP olarak Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a soruyoruz;

 

Sultangazi Belediyesi’nin hiç mi sorunu yok? Ülkemiz üzerinde eyalet sistemi çalışması yapıyorsunuz.

 

Sultangazi ilçesinin yüzde 60’nın depreme dayanıksız olduğunu biliyor musunuz?

 

Gazi Mahallesi’ni de eyaletin bir parçası yapmaya niyetiniz var mı?

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay sizin göreviniz nedir? Kendinize gelin. O koltukta oturmak adına kimliğinizden, kişiliğinizden ve Türklüğünüzden ödün vermeyin. Sayın Cahit Altunay biz Ülkücüler olarak her zaman Ne Mutlu Türküm diyoruz. Sizde Türkiye Cumhuriyeti’nin bir belediye başkanı olarak, basınımız ve milletimizin önünde Ne Mutlu Türküm diyene diyebiliyor musunuz?”

Tasarım | Enba