Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Ocak 2019

Başkan Altunay’dan CHP Grubuna Veda Ziyareti

Belediye Başkanı Cahit Altunay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis grubunu ziyaret etti.

Partisi tarafından aday gösterilmeyen Belediye Başkanı Cahit Altunay, veda turlarına başladı. Başkan Altunay, CHP Meclis Grubunu ziyaret etti.

“CİDDİ HİZMETLERİNİZ OLDU”

Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ocak ayı meclis toplantısı önce CHP Meclis Grubuna veda ziyaretinde bulundu. Ziyaretten dolayı Başkan Altunay’a teşekkür eden CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu, “5 yıl beraber çalıştık. Sultangazi yeni bir ilçe olmasına rağmen, burayı bir ilçe yaptınız. Ciddi hizmetleriniz oldu. Bunu asla inkar etmeyiz” dedi ve eleştirilerini de sıraladı. Coşkunoğlu, Başkan Altunay’a siyasi alanda çok katı davrandığını söyleyerek, işçi alımında kendilerine kontenjan ayrılmamasından dolayı sitem etti.

“TAŞ OCAKLARI KONUSUNDA GEREĞİ KADAR MUHALEFET YAPMADINIZ”

İyisiyle kötüsüyle 10 yıldır Sultangazi’ye hizmet ettiklerini söyleyen Başkan Altunay, işçi ve memur alımında asla ayırımcılık yapmadıklarını belirterek, “Memur alımları puanlamaya göre yapılıyor. İddia ediyorum, işe başlayan hiçbir çalışanın hangi partiye üye olduğunu ya da hangi partili olduğunu bilmiyorum. Asla böyle bir şeye bakmadık. Asla bir ayırımcılık düşünmedim” dedi. Başkan Altunay, taş ocakları ile ilgili yapılan sitem ve eleştiriye de, “Taş ocakları konusunda gereği kadar muhalefet yaptığınıza inanıyor musunuz? Ben bu konuda daha güçlü bir muhalefet bekliyordum. Taş ocakları ile ilgili muhalefetiniz kesinlikle yetersiz, bunu kabul edin. Taş ocakları kapansın diyen tek kişi Cahit Altunay’dır. Belki bu söylemimden dolayı firma sahipleri bana düşman olmuşlardır. Benim idealim bu ocakların tamamen kapatılmasıydı” diye konuştu. Başkan Altunay’ın bu açıklamalarına CHP’li Haluk Bozkurt, “Sizde çok yetersiz kaldınız” diye cevap verdi.

CHP meclis üyesi ve belediye başkan aday adayı Haluk Bozkurt Başkan Altunay’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, bundan sonraki siyasi hayatında başarılar diledi. Başkan Altunay’da Bozkurt’a başarılar diledi.ucler-kuyumculuk ersin yolat
Tasarım | Enba