Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 21 Aralık 2015

Başkan Altunay’ın “Mevlid Kandili” Mesajı

Başkan Altunay’ın “Mevlid Kandili” Mesajı
Ali Baba Halı Yıkama

Belediye Başkanı Cahit Altunat, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Altunay mesajında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) doğumunun insanlık tarihinin gidişatına yön veren en önemli dönüm noktalarından birisi olduğuna dikkat çekti.

 

Başkan Altunay’ın mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamber Efendimizin doğum günü olan bu mübarek gün ve geceye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hz. Muhammed (SAV) Efendimizin doğumuyla birlikte, insanlığın önünde aydınlık bir devir açılmıştır. İslam’ın, insan onurunu merkeze alarak tesis ettiği insan anlayışının esaslarını Hz. Peygamber Efendimizin çağlar üstü örnek hayatında, sünnet-i seniyyesinde, sözlerinde ve davranışlarında görmek mümkündür.

 

İçinde bulunduğumuz çağda da; O’nun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz.  Mevlid Kandili; Hz. Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır.

 

Mevlid-i Nebi’nin; ülkemiz, gönül coğrafyamız, bütün İslâm âlemi ve tüm insanlığın huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Tasarım | Enba