Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Mart 2015

Başkan Altunay’ın Nevruz Mesajı

Başkan Altunay’ın Nevruz Mesajı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay “21 Mart Dünya Nevruz Günü” mesajında, “Nevruz’u, toprağın uyanışını; huzur, barış ve kardeşlik için yeni bir fırsat olarak karşılayacağız.  Nevruz ateşi etrafında tutulan eller daha da perçinleşecek, saflarımız daha da sıklaşacak.” ifadesini kullandı.

 

Nevruzu, “Ağaç dallarında açan ilk çiçeklere Nevruz’la ‘merhaba’ diyoruz.” olarak nitelendiren Başkan Altunay, “Artık bahara ‘hoşgeldin’diyoruz. Ağaç dallarında açan ilk çiçeklere Nevruz’la ‘merhaba’ diyoruz. İstanbul’a bahar geldi. Sultangazimize bahar geldi. Baharla birlikte yüreklerimize, bilinçlerimize, bedenlerimize tazelenme, yenilenme geldi.

 

Nevruz’u, toprağın uyanışını; huzur, barış ve kardeşlik için yeni bir fırsat olarak karşılayacağız.  Nevruz ateşi etrafında tutulan eller daha da perçinleşecek, saflarımız daha da sıklaşacak.

 

Kültürler mozaiği olan Sultangazi’den birlikteliğimizi bir kez daha haykıracağız. Farklılıklarımız ve kültürel çeşitliliğimiz, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışma hissiyatını kuvvetlendiren zenginliğimizdir.Hem baharı, çiçeklenmeyi, yeniden doğuşu hem de barış, kardeşlik ve dostluk için yeni güzel başlangıçlar yapmayı temsil eden Nevruz Bayramını kutlar, aziz milletimize sağlıklı ve huzurlu dolu bir yaşam dilerim.” ifadelerini kullandı.

cahit altunay nevruz mesajı

İlginizi çekebilir

Cahit Altunay’a yeni görev

Cahit Altunay’a yeni görev

Tasarım | Enba