Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Şubat 2017

Başkan Cahit Altunay Açıkladı:TEM’den ilçemize yeni bir giriş daha olacak

Kamuoyunda metris kavşağı olarak bilinen ve özellikle akşam saatlerinde yaşanan trafik sıkışıklığıyla vatandaşı çileden çıkaran Tem otoyolu-Sultangazi sapağında ki trafik çilesi bitecek mi?

TGRT Haber’de “Günün İçinden” programının canlı yayın konuğu olan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Metris Kavşağında yaşanan trafik yoğunluğunun kendisini de rahatsız ettiğini belirterek “İşte bununla alakalı şu anda buna çözüm üretecek hep önemli gördüğümüz, vatandaşımızın Elmabahçesi girişi diye bildiği Ahmet Yesevi Bulvarı’na girişinin şu anda ihalesi yapıldı ve bugün itibarıyla imzalandı.” Dedi.


Sultangazi’nin bir numaralı problemi olarak ulaşım sorunun görüldüğünü belirten Belediye Başkanı Cahit Altunay, ilçeye giriş-çıkışlarda ciddi sorunlar yaşandığını söylendi. Metris Kavşağı olarak bilinen Tem otoyolu-Sultangazi sapağının inanılmaz şekilde trafik yoğunluğuna sahne olduğunu söyleyen Altunay, bu trafik yoğunluğunun kendisini de rahatsız ettiğini ifade etti. Metris Kavşağı’nda yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak ve vatandaşın daha fazla mağdur olmaması için TEM’den Sultangazi’ye yeni bir giriş projesinin olduğunu ve bu projenin ihalesinin yapıldığını ifade eden Başkan Altunay, “Mart ayı içerisinde de yeni girişle ilgili çalışmalar başlayacak. Çalışmanın bitmesiyle TEM’den ilçemize yeni bir giriş daha olacak. Böylece iki olan girişi üçe çıkararak, ciddi bir rahatlama sağlayacağız.” Diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba