Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Mayıs 2018

Başkan Cahit Altunay HAMAS Lideri Meşal’i Ağırladı

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay HAMAS Lideri Halid Meşal’i ağırladı. İftarını Sultangazi’de aşan Meşal, “Sizler tarihi yeniden yazan, şerefli geçmişinizi yeniden ihya eden bir neslin evlatlarısınız” dedi.

Kudüs’ün manevi iklimini Sultangazi’de yaşatan Sultangazi Belediyesi bugün çok özel bir konuğunu ağırladı. Filistin İslami Direniş Hareketi’nin eski Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal Sultangazi’ye geldi. Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın davetlisi olarak Sultangazi’ye gelen Meşal, Kudüs panoramasının da bulunduğu etkinlik alanında iftarını vatandaşlarla birlikte açtı.

İftar Programına; Ak Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, Milletvekilleri Şirin Ünal ve Hasan Turan, Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun’un yanı sıra şehit yakınları, gaziler ve çok sayıda Filistinli parlamenter de katıldı. Sultangazi’den dünyaya bir ses verilen programda konuşan ev sahibi belediye başkanı Cahit Altunay, “Bizim kutsal bir davamız var. İlk kıblemiz Fislistin’in bizim ve İslam alemi için çok büyük bir önemi var. Bu değerleri korumak adına hayatı mücadele ile geçmiş, hayatının büyük bir bölümünü insanları Kudüs’e sahip çıkma ve direniş göstermek için seferber eden Sayın Meşal bugün aramızda. İstiyoruz ve temenni ediyoruz ki bu kan ve gözyaşı dursun. Ortadoğu’da ve İslam dünyasında var olan sorunlar sona ersin. Biz buradan bir kez daha nefretle İsrail’i kınıyoruz. Bizler Sultangazi’den bir ses veriyoruz. Duyarlılığımızı ortaya koyabilmek için Kudüs’ün bir panoramasını buraya taşıdık. Sultangazi’de Kudüs’ün maneviyatını yaşatıyoruz.” Dedi.

ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını Gazze sınırında protesto eden Filistinlilere terörist İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 72 Filistinli şehit oldu, 2 bin 771 Filistinli de yaralanmıştı. Programda konuşan Ak Parti İl Başkanı Bayram Şenocak Gazze’de yaşanan vahşeti hatırlatarak, “İlk kıblemiz Kudüs’te yaşanan terör vahşeti yüreğimizi çok acıtmıştır. Yenikapı’da düzenlenen mitingde yüz binlerce insanımız Filistin’e sahip çıkmıştı. İnşallah bu mitingden birileri mesaj alır ve terör faaliyetlerine son verir.” Dedi. Şenocak, Kudüs davasına sadece Türkiye gibi bütün Müslüman ülkelerindeki liderlerin de savunması gerektiğini de dile getirdi.

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin eski Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, “Biz bugün burada sembollik olarak kurulan Mescid-i Aksa’nın kapısından içeri girdik. Fakat Allah’ın izniyle çok yakında büyük zafer gerçekleşecek ve biz gerçek, özgür Mescid-i Aksa’nın kapısından içerisi gireceğiz. Siyonist işgalcilerin lideri ve Trump tarihi gerçeklerin üzerini örterek, insanları yanıltmaya çalışıyorlar. Ancak hakikat onların bütün yanıltmalarından ve kendilerinden de daha büyüktür. Allah’ın izni ile siyonist işgalci Mescid-i Aksa’ya yönelik yapmak istediği tehlikeli girişimlerinde başarısız olacak. Başta Filistin’deki direnişçiler olmak üzere Türkiye onların bu girişimlerini başlarına yıkacaktır. Kudüs Müslümanların ve Filistin’in ebedi başkentidir. Hakikat ve hak güçle ve zorbalıkla yok edilemez. Hakikat ve doğruluk her şeyin üstündedir. Filistin’de çıplak ayaklarıyla direniş gösteren Filistinli gençler, karşılarındaki son teknoloji ile donatılmış düşmanı karşısında büyük zaferler elde ediyorlar. Siyonist işgalci ABD’nin gücüne dayanıyor, fakat bizlerde onlardan büyük olan yüce Allah’a dayanıyoruz. Allah’ın izniyle siyonist işgalciyi hezimete uğratacağız. Onları taşla yendik, onları silahla yendik, bir takım direniş operasyonlarıyla yendik. İşye yürüyüşlerimizle onları yeniyoruz. Onları uçurtmalarımızla bile yeniyoruz.Onlar korkak bir halktır. Onlar bizim halkımızın direnişi karşısında duramaz. Eyy Türkiye halkı, ey şerefli Türkiye halkı sizler Kudüs konusunda asla cimri davranmadınız. Mavi Marmara şehitleri bizim halen zihinlerimizde. Recep Tayyip Erdoğan’ın o şanlı duruşu halen bizim zihinlerimizde. Yolunuzu yürümeye devam edin, sizi boş konuşanlar aldatmasın.Önemli olan bizim yürüyüşümüzü devam ettirmemizdir.Bizim masa başında aldığımız kararları uygulama sahasına getirmemiz gerekir. Hedeflerimizi net bir şekilde ortaya koymamız gerekiyor. Filistinli kadın ve erkek kardeşlerimden istediğim gibi Türkiyeli bütün kardeşlerimizden de şunu istiyorum, Kudüs’e yönelik hedefleriniz, amaçlarınız ve önünüzde bir yol haritanız olsun. Öncelikle Filistin’in özgürleştirilmesi hedefiniz olsun. Çünkü bizim mücadelemiz mukaddes ve mübarek alan üzerinedir. Bizim üzerinde mücadele ettiğimiz Kudüs toprakları herhangi bir yer değildir, İsra ve Miracın yaşandığı topraklardır. Bu mukaddes toprakların Yahudilerden temizlenmesi gerekir, bu alanların bütün Müslümanlara yeniden kazandırılması gerekir. Bu bizim milli, ahlaki, dini her yönüyle yapmamız gereken meselemizdir” Diye konuştu.Yorumlar

Tasarım | Enba