Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, RÖPORTAJ, SİYASET, SULTANGAZİ 2 Nisan 2015

Başkan Cahit Altunay İçin Çarpıcı Bir İddiada Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı sert bir dille eleştirdi. Özel, “Belediye Başkanı Cahit Altunay 1 yıl boyunca havuz medyasının yazarlarına para dağıtmaktan hizmet etmeye zaman bulamadı” dedi. Yusuf Özel açıklamalarının sonunda ise çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

 

2014 yerel seçimlerinde yeniden Sultangazi Belediye Başkanlığına seçilen Cahit Altunay, 1 yılı geride bıraktı. Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın 2. Döneminin ilk yılını MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel’e sorduk. Özel, ikinci dönemin ilk yılında Sultangazi’ye hiçbir hizmetin yapılmadığını, düzenlenen bazı etkinliklerle havuz medyası ve iktidara yakın yazarların kasasının doldurulduğunu söyledi.

 

Sultangazi Belediyesi’nin billboardlarda yer alan “6 Yılda bugünleri değil, yarınları inşaa ettik” tanıtım afişlerine değinen Özel, “Billboardlarda yer alan tamamen göz boyamadır, aldatmacadır. 1 yılda hiçbirşey yapamayan Belediye Başkanı Cahit Altunay, yaptığı kurnazlıkla billboardlarda yer alan sözde hizmetlerle vatandaşı aptal yerine koymuştur. Madem ortada hizmet var. Belediye Başkanı Cahit Altunay çıkıp ‘ikinci dönemimin ilk yılında şunu yaptım’ desin. Ama diyemez.” Dedi.

 

“1 yılda ne yaptınız?” sorusunu Belediye Başkanı Cahit Altunay’a soran MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel,1 yıl içerisinde bazı yazarlara ödenen paralarla ilçede programlar düzenlendiğini iddia etti.

MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel-açıklama

“1 yıl bu ilçeye hiçbir hizmet yapılmadı. 1 yılda sadece ve sadece yandaş yazarların kasası dolduruldu. 1 yıla çok iyi bakın.Yapılan birçok salon programına havuz medyasının ve iktidarın kalemşörleri getirildi. Bunlar burada 45 dakika konuşarak, Sultangazi Belediyesi’nden 5 ile 10 Bin TL arası para aldılar. Örneğin 28 Şubat sürecini anlatmak için Sultangazi’ye getirilen iktidarın kalemşörü Cem Küçük’e ne kadar para verildi?”

 

Belediye Başkanı Cahit Altunay’a yönelik sert sözlerini devam ettiren MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi.

 

“Bakın Belediye Başkanı Cahit Altunay ilk döneminde halka çok söz verdi. Ve bu sözlerinin hiçbirini yerine getiremedi. Bugün söz verdiği o halk, verilen sözlerin yerine getirilmesini bekliyor. Örneğin, Habibler Mahallesi sakinleri 2 defa belediye önünde eylem yaptılar. Bu insanlara ‘Anahtar alıp, anahtar vereceğiz’ diyen belediye Başkanı Cahit Altunay’dır. Ama ne anahtar aldı, ne de anahtar verdi.

 

Belediye Başkanı Cahit Altunay görevi boyunca çok söz verdi. Ama sanırım sağ ayağını kaldırırak söz veriyor. Nereye giderseniz gidin, ‘Belediye Başkanı sözünü tutmadı’ cümlesini mutlaka duyarsınız.  Tabiri caizse, her önüne gelene söz veren, ama sözünü yerine getirmeyen bir Belediye Başkanımız var.”

 

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Özel, belediye olanaklarının iktidar yandaşlarına peşkeş çekildiğini, birçok olanaktan vatandaşların yararlanamadığını da sözlerine ekledi.

 

“Bir dernek, ya da siyasi bir parti olarak belediyeye gidip bir şey talep ederseniz ‘ret’ cevabı alırsınız. Ama eğer AKP yandaşıysanız ya da AKP ile bir bağınız varsa o talebiniz yerine gelir. Artık hiçbir derneğe yada siyasal oluşuma otobüs verilmiyor. Bu talebinize ‘ret’ cevabı ile karşılık veriyorlar. Ama eğer Ak Parti İlçe Gençlik Kolları iseniz ve Pınarhisar’a Tayyip Erdoğan’ın yattığı cezaevi önünde gerçekleşen bir programa gidecekseniz Sultangazi Belediyesi size hemen otobüs tahsis ediyor. Bunun son örneğini geçtiğimiz haftalarda da yaşadık.Cenazaesi olan bir dernek yöneticisinin otobüs talebine ‘ret’ cevabı verilirken, Ak Parti İlçe Gençlik kolları Başkanlığı’nın Pınarhisar programı için talep ettiği otobüs seve seve verildi. Üstelik o otobüste bulunanlarda çoğu belediye çalışanıydı ve bu çalışanlar mesai saatleri içerisinde bu programa katıldılar.

 

Daha önemli bir şey söyliyeceğim. Gazi Mahallesi’nde kim olursa olsun, hangi dernek olursa olsun taleplerinin geri çevrilmediğini, isteklerinin hemen yerine getirildiğini duyuyoruz. Buna illegal örgütlerde dahil.  Sandalye ise sandalye, masa ise masa, ses düzeni ise ses düzeni. Ne istedilerse verildiğine dair iddialar var. Gazi Mahallesi’nde illegal örgütlerin her isteğine şimdiye kadar ‘ret’ cevabı vermeyen ve bu istekleri hemen yerine getirdiği iddia edilen Sultangazi Belediyesi’nden Ülkü Ocaklarımız Ankara’ya bir programa katılmak için otobüs talebinde bulundular. Ancak ‘ret’ cevabı aldılar. ”

Yorumlar

Tasarım | Enba