Eminhaber.Org

Başkan Dursun: Sultangazi’de mülkiyet, imar ve altyapı sorunlarını çözeceğiz

Sultangazi Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun, “Sultangazi’de mülkiyet, imar ve altyapı sorununu çözeceğiz” dedi.

Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun, Gazi, Zübeyde Hanım, Merkez Habibler ve Yayla Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Dursun, vatandaşları mülkiyet, imar ve altyapı çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

Mülkiyet problemleriyle yatıp kalkan Gazi, Zübeyde Hanım, merkez Habibler ve Yayla Mahallelerindeki sorunları çözmek için düğmeye basan Başkan Dursun, 2 aylık bir çalışma sonunda sorunların çözümüne yönelik çalışmaların başladığını açıkladı.

“1989 YILINA DAYANAN BİR SORUNU ÇÖZÜYORUZ”

Sultangazi’nin kangrene dönmüş sorunlarını bildiklerini ifade eden Belediye Başkanı Abdurraman Dursun, ilk olarak Gazi ve Zübeyde Hanım Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Zübeyde Hanım ve Gazi Mahallesi sınırları içerisinde kalan gecekondu bölgelerinde yaşanan mülkiyet, imar ve altyapı çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendiren Dursun, “Zübeyde Hanım Mahallesi’nde 1989 yılına dayanan yani 30 yıldır süren bir meseleyi çözmek üzereyiz. Bunun için 2 aydır bir çalışma yürütüyoruz ve 2 ayda çözüm aşamasına getirdik. En kısa zamanda inşallah mahallemizdeki meseleleri de çözeceğiz. Zübeyde Hanım ve Gazi Mahallelerinde bulunan gecekondularla ilgili sıkıntıları olan, tahsis belgeleri elinde olup sıkıntıları olan mülkiyet sahiplerinin inşallah problemlerini çözüyoruz” dedi.

Daha sonra merkez Habibler Mahallesi’ndeki vatandaşlarla Kanuni Sultan Süleyman Cami Konferans Salonu’nda bir araya gelen Başkan Dursun, bu mahalledeki sorunların da çözüleceğinin müjdesini verdi.

VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR ETTİ

31 Mart yerel seçimlerinde Eski Habibler Mahallesi başta olmak üzere Sultangazi genelinde yaklaşık yüzde 60 oy oranıyla partisine ve kendisine destek verildiğini hatırlatan Dursun, “Bir seçim dönemini atlattık. 31 Mart seçimleri bitti. Merkez ve Eski Habibler başta olmak üzere Sultangazi genelinde yaklaşık yüzde 60’a yakın bir oyla destek verdiniz. Bize bu şehre hizmet etme adına yetki verdiniz. Cumhurbaşkanımıza layık olma adına yetki verdiniz” diyerek, mahalle sakinlerine teşekkür etti.

“SİZLERLE BİRLİKTE SULTANGAZİ’Yİ YÖNETECEĞİZ”

Belediye Başkanlığına bir emanet olarak baktığına vurgu yapan Dursun, “Bu emanetin içeriğinde de sadece size hizmet etmek ve haklarınızı korumak var. Sizin hukuki olarak sıkıntılarınız varsa, onların yanında, sizin yanınızda olmak var. Dolayısıyla bütün çerçevemiz sizlerle birlikte Sultangazi’yi yönetmek. Sizin her sıkıntınızın çözülmesi, her sorununuzun çözülmesi bizim için önceliktir. Bunun içinde ekibimizle birlikte gece, gündüz çalışıyoruz” dedi.

“İGDAŞ ŞU ANDA SADECE SULTANGAZİ’DE ÇALIŞIYOR”

Geçtiğimiz ay Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte merkez Habibler Mahallesi’ni ziyaret ettiğini ve Bakan Kurum’a sorunları yerinde gösterme fırsatı bulduklarını söyleyen Belediye Başkanı Dursun, “Merkez Habibler Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olduğunu, mülkiyetlerini kendi mülkleri gibi kullanamadıklarını sizinle beraber sayın bakanımıza iletmiştik. Sayın bakanımızı bu sorunların çözümünde mesafe alacak kadar ikna etmiş olduk. İnşallah Habiblerin toplamda bütün meselelerini çözmek için adım atmış bulunmaktayız. Bunların hepsini yavaş yavaş çözeceğiz inşallah.

Doğalgaz ile ilgili problemleriniz vardı. Bu sorunların, 31 Mart öncesi belirli bir kısmını gidermiştik. Şimdi peyderpey hepsinin sıkıntısını çözeceğiz.

Şu anda İGDAŞ’ı İstanbul’daki 39 ilçe arasında sadece Sultangazi’de çalıştırıyoruz. Sultangazi dışında 38 ilçede İGDAŞ kazma vurmuyor şu anda. Bizim baskımızla, bizim gayretimizle, bizim ikili ilişkilerimizle İGDAŞ şu anda sadece Sultangazi’de çalışıyor. Sadece Sultangazi’nin sorunlarına değinmiş durumda. İGDAŞ’ın merkez Habibler’de çalışmaları devam ediyor. Mülkiyet sorunlarını İGDAŞ’la beraber çözeceğiz. Kamulaştırma ise kamulaştırma, farklı bir yöntem varsa farklı bir yöntemle İGDAŞ’ın girebileceği her yere inşallah götüreceğiz. Bu sorunları çözmekte kararlıyız. Bu sorun sizin değil, bizim sorunumuz. İnşallah çözeceğiz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, daha sonra Yayla Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Dursun, son olarak Belediye Nikah Salonu’nda Küçük Uğur Mumcu Mahallesi sakinleriyle bir toplantı düzenledi.

Yorumlar

Tasarım | Enba