Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 6 Mart 2016

Başkanlık Sistemi İstikrara Mecbur Ediyor

Ak Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi’ni konuşmak üzere Sultangazi’ye geldi.Programda konuşan Külünk, ‘Yeni Türkiye Yolunda Yeni Anayasa ve Başkanlık Sisteminin’ gerekliliğini vurguladı.
Başkanlık Sistemi İstikrara Mecbur Ediyor
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Rizeliler Derneği’nin düzenlediği  ‘Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi’ isimli konferans, Altınser Restaurant’ta gerçekleştirildi.Konferansa; Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Başça, Dernek Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

“ERDOĞAN GİBİ GÜÇLÜ BİR LİDERİMİZ OLMAYABİLİR”

Konferansta konuşan Milletvekili Külünk, yeni anayasa ve başkanlık sisteminin gerekli olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkın iradesini mecliste yeniden inşa etmek için mücadele ettiğini kaydeden Metin Külünk, “Şundan emin olunuz ki yeni anayasayı istemek, millet esaslı iradenin tecelli etmesini istemek demektir. Erdoğan karşıtlığı üzerinden yeni anayasayı istemeyenler ülkenin istikrarsızlıklar içerisinde kalmasını isteyenlerdir. Her zaman sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan gibi güçlü ve dik duran bir liderimiz olmayabilir” dedi.

METİN KÜLÜNK-

“BAŞKANLIK SİSTEMİ İSTİKRARA MECBUR EDİYOR”

Başkanlık sisteminin milletin genetiğine uygun, demokratik bir model olduğunu vurgulayan Külünk, konuşmasını söyle sürdürdü:

“Başkanlık sistemi milletin egemenlik hakkının üzerinden hiçbir gücün vesayet inşa edememesidir. Başkanlık sisteminde iktidar hizmet odaklı şekilleniyor, ideolojik değil. Başkanlık sisteminde bir daha 7 Haziran hüsranı yaşamayacaksınız. Çünkü başkanlık sistemi bunu kendisi mecbur ediyor. 10 adaydan en çok oyu alan 2 kişi kalır. Türkiye çok partili siyasal yaşamda eğer kendi genetiğine uygun başkanlık sistemi ile yönetilseydi bugün 64. hükümeti konuşmayacaktık, bugün 13. hükümeti konuşacaktık. Çünkü bu sistem kendisi istikrara mecbur ediyor.”

Konferansta Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’da kısa bir konuşma yaptı.

Cc2xkeCWAAAaLK6

Tasarım | Enba