Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 8 Nisan 2018

Batının kanlı soykırım tarihi Sultangazi’de Konuşuldu

Adıyaman Gençlik Hareketi tarafından Sultangazi Belediyesi Necmettin Erbakan Bilim Merkezi’nde düzenlenen “Batının Kanlı Tarihi Soykırım” paneline Tarihçi Mustafa Armağan konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye’ye yapmadığı bir soykırımı sürekli olarak dayatan Batı ülkelerinin hemen hepsinin tarihleri kanlı katliam ve soykırımlarla dolu. Başkanlığını Bekir Akgül’ün yaptığı Adıyaman Gençlik Hareketi’de tarihleri kanlı katliam ve soykırımlarla dolu batının gerçek yüzüne dikkat çekmek için, “Batının Kanlı Tarihi Soykırım” adlı panel düzenledi. Sultangazi Belediyesi Necmettin Erbakan Bilim Merkezi’nde düzenlenen panele; Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Başkaya, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan ve STK Temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Adıyaman Gençlik Hareketi Başkanı Bekir Akgül, Türkiye’nin son yıllarda yeniden diriliş ruhu ile güçlendiğini, yeniden lider ülke konumuna geldiğini belirterek, bu dirilişinin batı tarafından korku ve kaygıyla takip edildiğini söyledi. Türkiye’nin dünya ve İslam coğrafyası üzerindeki itibarını zedelemek isteyen batının kanlı tarihlerine bakmadan, sözde Ermeni iddialarını soykırım gibi lanse ettiğini ifade eden Akgül, “Meseleyi bir soykırım gibi lanse etmek isteyen batı sizce ne kadar temiz bir tarihe sahiptir?” diye konuştu.  Adıyaman Gençlik Hareketi’nin “Vicdanlı nesiller, imanlı toplumlarda yetişir” sloganıyla 2016 yılında kurulduğunu dile getiren Bekir Akgül, “Çıktığımız bu yolda çizgimizden taviz vermeden her dönem yaptığımız seminer ve konferanslarla özelde gençlerimizi, genelde ise toplumumuzu bilinçlendirmeye ve tarihimizi aşılamaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Adıyaman Gençlik Hareketi’nin düzenlediği “Batının Kanlı Tarihi Soykırım” paneline konuşmacı olarak katılan tarihçi Mustafa Armağan batının unutulan soykırımlarından örnekler vererek, bunların okullarda öğrencilere ders olarak anlatılması gerektiğine vurgu yaptı. Armağan, 1817 yılında İngiltere’nin göbeğinde Londra’da gerçekleşen patelyo katliamına dikkat çeken Armağan, “1817’nin Londra’sını bizim kitaplarımız ‘bal dök, yala’ şeklinde medeniyetin kabesi, en ileri uygarlık diye anlatıyor. Londra’nın göbeğinde İngiliz polisleri tarafından kılıçla katledilen sivil insanları bizim ders kitaplarımızda yok. Londra’nın göbeğinde katliam yapanlar, bize soykırımcı diyor. Bunları çocuklarımıza anlatmamız lazım. Ama bizim kitaplarımızı yazan ya da yapanlar Türk kafası taşımıyor ki.” Dedi. Batının kendi cebiyle bağlantısız hiçbir şeyi düşünmediğini ifade eden Armağan, “Bunu bizim bir insanımızın, bir Müslüman’ın anlaması mümkün değil. Ama kendi cebine daha fazla para girmesi için öldüreceksin. İşte batının iç yüzü tam olarak budur. Maalesef bize gerçek batıyı anlatmıyorlar. Bize batının gerçek iç yüzünü anlatsalar, insanların batıya bakış açısı da değişecek. Onun için ‘bizim kitaplarımızı biz yazmadık, İngilizler yazdı’ diyen Sayın Cumhurbaşkanımızı ayakta alkışlamamız lazım. Batının gerçek yüzünü anlatmamızdan rahatsız olanlar var. Rahatsız olmayın siz 90 sene bize bütün yalanları anlattınız, biz sesimizi çıkarmadık, dinledik. Birazda siz dinleyin.” Diye konuştu.


Yorumlar

Tasarım | Enba