Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Eylül 2018

‘Bazı Ak Partililerin Açıklamalarından Büyük Üzüntü Duyuyoruz’

‘Bazı Ak Partililerin Açıklamalarından Büyük Üzüntü Duyuyoruz’
Ali Baba Halı Yıkama

Ak Partisi Sözcüsü Ömer Çelik’in yerel seçimlerle ilgili yapmış olduğu açıklamalara TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan tepki gösterdi. Emin Haber’e konuşan Adan, “Bazı Ak Partili yöneticilerin zaman zaman partilerini bağlamamakla birlikte yaptıkları açıklamalarla Cumhur İttifakı’nı kavrayamadıklarını görüyoruz. Bundan dolayı büyük üzüntü duyuyoruz.” dedi.

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, partisinin Sultangazi İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği ‘Ülkede ve ülküde birlik gecesi’ programına katılmak üzere Sultangazi’ye geldi. Partililerin yoğun ilgisiyle karşılanan Adan, Emin Haber’e önemli açıklamalarda bulundu.

“HAPİSHANELERİN KAPASİTESİ TUTUKLU SAYISINI TAŞIMAMAKTADIR”

MHP’nin pazartesi meclis başkanlığına sunacağı af teklifinin Türkiye’nin bir problemi olduğuna vurgu yapan Adan, şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Parti’mizin Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız Bey çok kapsamlı, Türkiye’nin bir problemini ortaya koydu.  Bu problemin çözülmesi lazım. Hapishanelerde hükümlü, tutuklu sayısı 250 binin üzerinde. Dolayısıyla sunulan teklif yasalaşırsa 160 bin kişi bu aftan yararlanacak.  Belli sıkıntılar var. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Ekonomik sıkıntılar var. Bunardan dolayı mağdur olmuş vatandaşlarımızı bir an önce hürriyetlerine kavuşması doğru bir olaydır. O bakımdan inşallah hayırlı olur. Bu mesele sadece bir siyasi partinin meselesi değil, Türkiye’nin meselesidir. Hapishanede insanlar sırt sırta yatmaktadırlar. Hapishanelerin kapasitesi tutuklu sayısını taşımamaktadır. O bakımdan belli suçlar hariç özellikle çocuklara tacizde bulunanlar, çocuklara haksızlık yapanlar, kadın cinayetlerine öncülük yapanlar, cinayet işleyenler, Fetöcüler, PKK’lılar bu affın dışındadır.

Sadece sosyal sebeplerden dolayı sıkıntıya düşmüş, hata yapmış vatandaşlarımızın hürriyetlerine kavuşması noktasında MHP’nin ortaya koyduğu iradeye inanıyorum ki bütün siyasi partilerde destek verecektir”

Zaman zaman idamın gündeme getirilerek tartışıldığını ifade eden TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, idam teklifinin meclise sunulması halinde partisinin bu teklifi de destekleyeceğini belirtti.

“BAZI AK PARTİLİLERİN CUMHUR İTTİFAKI’NI KAVRAYAMADIKLARI ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in ‘Ak Parti her yerde seçimlere girecektir. Her ilçede aday çıkaracak şekilde partimiz çalışmalarını yürütüyor. Ak Parti’nin bir yerde seçime girmemesi söz konusu değil’ şeklinde ifadelerine değinen TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, “Cumhur İttifakı’nın üzülerek söylüyorum bazı Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticileri tarafından tam kavrandığı noktasında endişelerimiz var. Zaman zaman partilerini bağlamamakla birlikte yaptıkları açıklamalarla Cumhur İttifakı’nı kavrayamadıklarını görüyoruz. Bundan dolayı büyük üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isterim. Cumhur İttifakı Türkiye’nin menfaati ile ilgili bir ittifaktır. Cumhur İttifakı Türkiye’nin birlik, beraberlik ittifakıdır. Cumhur İttifakı Türkiye’ye yapılacak olan saldırılara karşı kurulmuş bir ittifaktır. Cumhur İttifak’ı Türk devleti, Türk milleti için kurulmuş bir ittifaktır. Dolayısıyla bu ittifakı zaman zaman klasik siyaset tarifleriyle tarif edenlerin bu işi kavramadıkları ortaya çıkmıştır.

Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu meseleyi görüştüklerinde milletimizi rahatlatan bir kararın çıkacağından endişe etmiyorum. Çünkü Cumhur ittifakı devam etmelidir. Bu yerel seçimlere bizim bakış tarzımız, Cumhur ittifakının zarar görmeyeceği bir süreç olarak tarif edilmekte. Buda doğrudur. O bakımdan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sözcülerinin meseleyi kavrayarak, analiz ederek, MHP’nin ne söylediğini kavrayarak açıklama yapmalarında fayda var. Sadece Ömer Çelik’in değil, zaman zaman Numan Kurtulmuş’un da yaptığı açıklamalar var. Akıllarına geldiği gibi konuşmaları son derece yanlış” diye konuştu.

Tasarım | Enba