Eminhaber.Org
Ana Sayfa GAZİOSMANPAŞA 15 Mayıs 2018

BBP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fedai Karakol Ramazan Ayı Mesajı Yayınladı

BBP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fedai Karakol Ramazan ayı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak, tüm İslam Aleminin mübarek Ramazan ayını kutladı.

Başkan Fedai Karakol mesajında, “On bir ayın sultanı Müslümanların büyük bir özlemle beklediği Ramazan-ı Şerif’in tüm bereketi ile yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirdiği , İnsanların hem ibadetlerini daha yoğun olarak yerine getirdikleri hem de ihtiyaç sahiplerinin halini daha iyi anlayarak daha çok yardım eli uzattıkları bu ay, paylaşma ve dayanışmaya vesile olan müstesna bir zamandır.

Toplum hayatında huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Huzur, dayanışma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı, şeytanın zincire vurulduğu, af, mağrifet ve bereket ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dini ve insani duyguların daha da yoğunlaştığı, maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı ve mükâfatlarının sınırsız olarak verildiği bu mübarek ayı iyi ve güzel davranışları artırarak en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir.

Bu ayda insanlar tuttukları oruçla hem bedenlerin şükrünü yapmış hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar. Bu nedenle Ramazan dayanışma ve paylaşmaya vesile olan bir aydır. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ayı’nın Gaziosmanpaşamıza, ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini cenab-ı haktan niyaz ederim.”

Yorumlar

Tasarım | Enba